Işık esnaf ziyaretinde

Nisan 28, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekilleri yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Bu Kapsam da Fikri Işık ve Serkan Seyhan kısa adı ÇESDER olan Çayırova Esnafları Derneği’ni ziyaret etti. AK partili milletvekili adaylarının kendilerini ziyaretinden dolayı teşekkür eden dernek başkanı Osman Kaya, Çayırova Fatih caddesi esnafının sıkıntılarını dile getirdi. Özellikle AVM’lere karşı direnemediklerinin altını çizen Kaya; “ Kiralarımız çok yüksek, giderlerimiz de fazla, dükkânlarımızın önünde otopark sorunumuz bulunuyor. Öncelikli olarak bu sıkıntıları aşmak istiyoruz ” dedi.

IŞIK; “ DÖNEM BİRLEŞME DÖNEMİDİR ”

Dernek başkanı ve yöneticilerin sorunlarını dinleyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, makroekonomik dengeleri sonuna kadar tuttuklarını ayrıca esnafa verilen kredi faizlerinin devlet tarafından karşılandığını hatırlattı. Küçük esnafların birleşmeleri gerektiğine dikkat çeken Işık; “ Öncelikli olarak Fatih caddesi şenliklerinin yılda bir defa değil, daha sık yapılması gerektiğini düşünüyorum. İş birliği yaparak, sosyal etkinlikler düzenleyip alış-veriş günleri yapabilirsiniz. Biz kanunlarda birçok değişikliklere gittik, dönem iş birliği dönemidir, birleşmek gerekiyor ” dedi.

AK Parti il başkan yardımcısı Şevki Demirci, ilçe başkanı Nazmi Özman’ın hazır bulunduğu ziyaret sonrası, dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri birlikte esnafla çay içtiler.