Işık, Galericiler Sitesi esnafından “Evet” oyu istedi

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık 12 Eylül de yapılacak Anayasa paketi Referandum oylaması için kent genelindeki çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor. Fikri Işık, son olarak İzmit Galericiler Sitesi Esnafıyla bir araya gelerek onlardan 12 Eylül de yapılacak olan referandum oylaması için “Evet” oyu istedi.

YAPTIKLARIMIZLA ÇIĞIR AÇTIK

Galerici Sitesi Esnafı ile tek tek sohbet eden ve onlara referandumun ülkeye kazandıracakları ile ilgili açıklamalarda bulunan Fikri Işık, “ Bizim iktidarımız döneminde otomotiv alım-satımı ile düzenlemeler yaparak, araç alım-satımı kolaylaşmıştır. Eskiden emekli maaşını almaya gelen yaşlı vatandaşlarımız sabahın 5’in de kuyruğa girerlerdi. Şimdi ise çok şükür böyle manzaraları görmek mümkün değil. AK Parti iktidarı ile E-Devlet sisteminde Avrupa’nın önüne geçtik. Hükümetimizin yaptıkları ortadadır. Sizden 12 Eylül de yapılacak referandum için “Evet” oyu istiyorum. Güçlü Türkiye için bu şart “dedi.

ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ YENİLİKLER

Işık, yeni Anayasa Paketi ile çalışma hayatında da değişiklere gidildiğini belirterek “ Anayasaya göre aynı iş kolunda birden fazla sendikaya üye olunması mümkün değil, yeni pakete göre bu ortadan kaldırılıyor. Memurların ise toplu sözleşme hakkı bulunmuyor, toplu görüşme hakkı bulunuyor. Yani memurlar hükümetin verdiği zammı kabul etmek zorunda. Yeni düzenlemeye göre toplu sözleşme hakkı getiriliyor, memur hükümetin verdiği zammı kabul etmek zorunda değil, masada eli güçlenecek. Yeni düzenlemeye göre toplu sözleşme hükümleri emeklilere de yansıtılacak. Grev hakkına getirilen anayasal sınırlandırmalar kalkıyor. Mevcut yapıda siyasi amaçlı grev ve lokavt gibi faaliyetler yasak, 54. maddede yapılan değişiklikle bu yasak kaldırılıyor.”dedi

ESNAFTAN TEŞEKKÜR

Fikri Işık’ın ziyaretinden memnun kaldıklarını kaydeden İzmit Galericiler Sitesi esnafları, AK Parti Hükümeti,  araç alım satımlarını 20 TL kadar düşürdüğünü bulun Türkiye de bir ilk olduğunu eskiye oranla şimdi işlerinin daha kolaylaştığını kaydettiler. Galericiler Esnafı şimdi işlerini 10 dakikada tamamlayabildikleri bu nedenle de hükümete yaptıkları bu çalışmdan dolayı teşekkür ettiklerini belirttiler.