Işık, Gebze’de Kamu Denetçiliğini Anlattı

Eylül 4, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önceki akşam Gebze’de Giresun Yağlıdere ilçesi Tuğlacık Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Fikri Işık, dernek üyeleri ile yaptığı sohbet sırasında bir vatandaşın Anayasa Değişiklik Paketi içerisinde yer alan Kamu Denetçiliği (ombudsman) sistemi hakkında bilgi istemesi üzerine konuyu anlattı.

MAHKEMEDEN ÖNCE OMBUDSMAN’A

Fikri Işık, bu madde ile halkımız,  hakkını arayabilmek için mahkemeden önce ombudsmana (kamu denetçisi) gideceğini kaydederek”  Bu paket geçtikten sonra, vatandaşlarımız haklarını aramak için mahkeme kapılarına gitmeden belirli bölgelerde açılacak olan kamu denetçilerine dertlerini ve sıkıntılarını anlatıp, haklarını arayabileceklerdir. Ayrıca kamu kuruluşlarında mağdur olmuş olan insanlarımız, bu madde sayesinde haklarını arayabilecekleri bir kuruma kavuşacaklardır. Halkımız sorunların burada çözümlenmemesi halinde mahkemeye gideceklerdir. Bu da halkımız için çok yararlı bir maddedir ” dedi.

DERNEK BAŞKANI SAAT HEDİYE ETTİ

Derneklerini ziyaretten dolayı mutlu olduklarını belirten başkan Fahri Türkmen, “ Derneğimizi ziyaret edip, bizleri yalnız bırakmayan milletvekilimize ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizde bu akşam onuruna milletvekilimize ve başkanlarıma derneğimizin saatini hediye etmek istiyorum ” dedi.