IŞIK GEBZELİ GENÇLERLE BİRARAYA GELDİ

Ekim 10, 2012  

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze de gençler ile bir araya geldi.
Her Görüşten Gençler Katıldı
Ak Parti Gebze İlçe Gençlik Kollarının hazırladığı sohbet programa Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Yusuf Yazıcı, Gebze Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun İl ve İlçe Gençlik Kolları yöneticileri ve çeşitli siyasi görüşlere sahip gençler katıldı.


Gençler Sordu Işık Cevapladı
Gebze Eskihisar sahilinde gerçekleşen programda Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık gençlerin gündem ile ilgili sorularını dikkatle dinleyerek cevaplarken 11 yıllık Ak Parti hükümetinin ve Kocaeli’ndeki yerel yönetimlerin icraatları hakkında da gençlere bilgi verdi. Sorulan tüm soruları da yanıtlayan Işık “Bu yıl uygulamaya giren 4+4+4 olarak bilinen sistemle birlikte bireyin tercihlerini esas alan daha özgürlükçü bir modeli hayata geçirdik. Üniversiteyi girişteki katsayı uygulamasına son verdik. Son olarak üniversitelerdeki harçları da kaldırdık. “dedi


Ekonomimiz Avrupa’da Örnek Gösteriliyor
Işık konuşmasının devamında “Türkiye’nin 11 yıl önceki ekonomik ve siyasi durumunu belki birçoğunuz hatırlamazsınız fakat Türkiye 11 yıl önce ekonomisi bitmiş memur maşını dahi ödemekte zorlanan bir konumdaydı. Bugün Dünya’da ve Avrupa’da birçok gelişmiş ülke ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye ekonomik büyümesine devam ediyor. Ekonomimiz Avrupa’da örnek gösteriliyor. Ayrıca demokratikleşme, insan hakları, hukukun üstünlüğü alanlarında da büyük mesafeler aldık. Artık darbelerle hesaplaşan bir Türkiye var” dedi.