IŞIK GELENEKSEL BAYRAMLAŞMAYA KATILDI

Ekim 31, 2012  

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kayıplar köyünde geleneksel bayramlaşma törenine katıldı. Işık’a Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Şentürk, Recep Yıldız ve Ünal Geç, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

Köylerimizin kurtuluşu Gıda OSB’de

Kayıplar Köyü Geleneksel Bayramlaşma programında vatandaşlarla tek tek bayramlaşan Işık daha sonra köy kahvesinde vatandaşlar ile çay içip sohbet etti. Burada Işık yaptığı konuşmada” Bu bayramlaşma yaklaşık 150 yıllık bir gelenek. Örf adetlerimizi yaşatmak, sahip çıkmak bizlerin görevi, bizde bu programlara katılarak hem vatandaşlarımız ile bayramlaşıyor hem de bu geleneklerin yaşamasına katkı da bulunmaya çalışıyoruz” dedi. Daha sonra vatandaşların sorularını yanıtlayan Işık, Kandıra Gıda OSB ile ilgili gelen sorular üzerine” CHP’ye rağmen Gıda OSB’yi kuracağız, Köylerimizin kurtuluşu Gıda OSB’de olacaktır. Gıda OSB bölge halkına istihdam oluşturacak. Kamulaştırmalar devam ediyor. Kamulaştırmalar bittiğinde altyapı çalışması başlayacak. Fabrikaların faaliyete geçeceği zamana kadar bizde Belediyemizle beraber çalışmalar yaparak buradaki gençlerimize meslek edindirme kursları açıp meslek edindireceğiz” dedi.

Akçakese’de Köy Düğününe Katıldı

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık daha sonra Akçakese köyüne giderek köy muhtarı Mevlüt Akdeniz’in oğlunun düğününe katıldı. Işık burada düğün yemeğinden yiyerek vatandaşlar ile sohbet edip sorularını yanıtladı. Yeni evlenen çiftlere mutluluklar diledi.