Işık Gençlerle Biraraya Geldi

Ekim 16, 2012  

AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Seçim Hazırlık Merkezi kapsamında ilçelerde program yaparak gençlerle buluşmaya devam ediyor.
Derince’de üniversiteli öğrenciler sordu Işık yanıtladı
Derince Gençlik Kolları ev sahipliğinde yapılan Üniversiteli öğrencilerle buluşma programında gençler yoğun ilgi gösterdi.
Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları başkanı Yusuf Akın kısa adı SHM olan seçim hazırlık merkezi projeleri hakkında bilgi vererek ‘Seçime günler kala çalışma yapmak yerine yarın seçim olacakmış gibi her gün çalışıyoruz. Daha fazla genç arkadaşımıza ulaşmak için SHM kapsamında neredeyse her gün bir program yapıyoruz. İlçelerimizde farklı görüşlere sahip, farklı yaş gruplarından genç arkadaşlarımızla buluşuyor, onlara parti çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz’ diyerek SHM çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Derince sahilinde gerçekleşen programa katılan Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Belediye’nin çalışmaları hakkında bilgi vererek gençlerin sorularını yanıtladı.


Programda konuşan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ‘Devlet olarak görevimiz gençlere iyi bir gelecek hazırlamak. Bunun için çalışıyoruz’ diyerek sözlerine şöyle devam etti ‘çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için eğitim alanında pek çok yeniliğe imza attık. Okulun açıldığı gün öğrencilerimiz kitaplarını sıralarda hazır buluyor, 4+4+4 eğitim sistemiyle eğitime bambaşka bir boyut kazandırdık. Gençlerimizin önünde büyük bir engel olan katsayı zulmüne son verdik. Üniversite öğrencilerimiz ve aileleri için yük olan harçları kaldırdık. Gençlerimiz, geleceğimiz için pek çok yeniliğe imza attık’ dedi. Sohbet havasında geçen toplantıda üniversite öğrencileri yerel ve ulusal gündem hakkında merak ettiklerini Işık’a yöneltme fırsatı buldular.
Farklı görüşlerden gençlerin bir araya geldiği programa Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, İl ana kademe yöneticileri, il Gençlik Kolları yöneticileri ve ilçe gençlik kolları başkanı Özkan Okutulmuş ve yöneticileri katıldı.


Gölcük’te 90’lı gençler bilgilendirildi
Öte yandan akşam saatleri de Gölcük Gençlik Kollarının ev sahipliğinde gençlerle buluşan Fikri Işık gençleri bilgilendirdi. 90’lı yıllarda doğan ve yerel seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençlere Türkiye’de Ak Parti iktidarıyla büyük değişim yaşandığını anlatan Fikri Işık ‘Değişimi yaşıyoruz, ancak değişimi fark edemiyoruz. Bir aile çocuğunun büyüdüğünü görür ama fark etmez. AK Parti iktidar olduktan sonra hayatımızda çok şey değişti. O gün çocuk olan birey şimdi oy kullanacak, dolayısıyla o günlerde yaşanan sıkıntıları bilmiyor.’ Diyerek sözlerine şöyle devam etti ‘ 11 yıl önceki ekonomik ve siyasi durumuzla şimdi ki durumumuz kıyaslanamaz bile. 11 yıl önce Türkiye memur maşını dahi ödemekte zorlanan bir konumdaydı. Bugün Dünya’da ve Avrupa’da birçok gelişmiş ülke ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye ekonomik büyümesine devam ediyor. Ekonomimiz Avrupa’da örnek gösteriliyor’ dedi.
Gençlere çeşitli konularda önerilerde bulunan Fikri Işık ‘Bu gün gençsiniz, yarın bu ülkenin yöneticileri olacaksınız. Ülkeyi sizler yönlendirecek, sizler söz sahibi olacaksınız. Kendinizi geliştirin, aranan eleman olun. Eğitiminizle, kişiliğinizle, karakterinizle fark yaratın’ dedi.
Fikri Işık’ın konuşmasının ardından soru-cevap olarak devam eden programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, il ana kademe yöneticileri, il gençlik kolları yöneticileri, ilçe gençlik kolları başkanı Ziya Yıldız ve ilçe gençlik kolları yöneticileri katıldı.