IŞIK GENÇLİK KOLLARI TOPLANTISINA KATILDI

Aralık 29, 2010  

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak ” Fikri Işık’a teşekkür ediyorum. Bu da bize verdiği desteği göstermektedir. Her dönem milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımızla görüş alış-verişi yapıyoruz. Referandum sonrasında yönetim kurullarımızda hem yaş hemde performanstan dolayı bu zamana kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yönetim kurullarımızın daha aktif ve dinamik hale getirdik. 2011 genel seçimleri oldukça önemlidir. Sağlıklı bir yapı oluşturduk seçimlere hazır durumdayız. Ana kadememiz tarafından yapılan çalışmaları bekliyoruz. İlçe ilçe seçim çalışması programı başlıyor. Bir yandan da yeni katılanlara teşkilat bilgileri verilmektedir. 2011 seçimleri öncesinde bundan önce nasıl katkı verdiysek bundan sonrada vermeye devam edeceğiz” dedi.

HEREKE PROJESİ

Uzun süredir gençlik kollarıyla bir araya gelemediğini belirten AK Parti Milletvekili Fikri Işık “Bütçe görüşmelerini tamamladık. Son bölümünde Başbakanımızın nefis bir sunum yapması sonrasında bitmiştir” derken, İstanbul’da yapılan Hereke toplantısıyla ilgili olarak Işık “Hereke Projesi çok büyük bir projedir. Türkiye’nin dünyada tanınan en önemli markasından biridir. Bunun tekrar canlandırılması yeniden hayata geçmesi planlanıyor. Bunlardan biri de Hereke dokusunun hayata geçmesi hedefleniyor. Bu sayede turist gelmesi hedeflenmektedir. Bu konuda tartışmasız isim Mimar Sinan Gerim’dir. Bu konuda otoritedir. Bugün değerlendirme yapıldı. Yılbaşından sonra Hereke’ye gelecek yeniden değerlendirme yapılacak. Tarihi dokunun canlandırılması noktasında neler yapabiliriz bunu değerlendireceğiz” dedi.

MECLİS TARTIŞMASI

CHP ile mecliste yaşanan gerilimin hatırlatılması üzerine Işık “Mecliste yaşadığımızın gerilimin temelinde Muharrem İnce yok. Polemiğin temelinde Nur Serter’in konuşması var. Katsayı adaletsizliğini savunan, bizim kentimiz gibi bir çok kentlerde bulunan fabrikaların eleman bulamadığı, diğer tarafta gençlerin sokakta işsiz gezdiği tabloyu adeta savunan, kat sayının bir nebze olsun düzeltilmesinin sadece İmam-Hatiplere yaradığını vurgulayan bir konuşma yaptı. Bende bu konuşmanın son derece haksız, son derece yersiz bir konuşma olduğu üzerine durdum. Ama Muharrem İnce’nin böyle her fırsatta Başbakanımızı hedef alan açıklamalarına kendisinin geçmişiyle ilgili olarak siyaset çizgisine sadece kendisine mahsus olmak üzere birkaç örnek vererek söyledim. Ondan sonra kızdı kalktı cevap verdi. Sonra ben cevap verdim. Bir  kaç yayın organında samanlık kelimesi gibi ifade yer aldı. Bunu kesinlikle kullanmadım. Bu benim üslübum değildir. Orada üzerinde durulması gereken Nur Serter’in açıklamasıdır. Benim üslubum bu şekilde değildir” açıklamasında bulundu.

HENÜZ ERKEN

Genel seçimin hatırlatılması üzerine Işık “Şuanda sayı vermek erkendir. Firki Işık olarak söylüyorum. Biz bugüne kadar seçimler yaklaşırken verilen rakamlar çıkmıştır. Biz kahinmiyiz hayır. Süreçlerde kamuoyu yoklaması, vatandaşın tercihine bakıyoruz. Biz şunu alacağız bunu alacağız demek doğru değildir. Önümüzde bunu teyit edecek bir kamuoyu yoklamasını olması gerekiyor. CHP ve MHP’nin durumuna bakarak görebiliriz” dedi.

SİYASET HÜHENDİSLİĞİ

MHP’siz meclisin oluşması yönünde kamuoyunda ki iddialara Işık “Buna millet karar verir. MHP’nin mecliste olup-olmamasına millet karar verir. Biz siyasete mühendislik olarak yaklaşanlara bugüne kadar AK Parti olarak hep karşı çıktık. Siyaseti bir takım kapılar ardından dizayn etmek istenen çabaların her zaman karşısında olduk. Kimin mecliste olacağına veya olmayacağına millet karar verir. Siyasi partiler gereken çalışmaları yapar millet kararını verir. 2011 seçimlerin de MHP baraj altında kalması veya geçmesi kendi başarısızlığı yada başarısıdır. Millet tarafından iki partili yapının tercih edilmesi milletlin tercihidir” açıklamasında bulundu.