Işık Gölcüklü Gençlerin Konuğu Oldu

Eylül 2, 2010  

AK Parti Gölcük İlçe Gençlik kolları Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı, İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’ı ve İlçe Başkanı Mevlüt Demir’i ağarladı.


Gölcük İlçe Başkanı Serdar Bayram başkanlığında toplanan Gölcük gençlik kolları haftalık olağan toplantısını konuklarıyla birlikte gerçekleştirdi.

 


 

Kocaeli Millet Vekili Fikri Işık’ın gençlerle bir araya geldiği toplantıda Türk siyasi tarihi, Türkiye’nin bugünkü gündemi, hükümetin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Fikri Işık, gençlerle bir arada olmanın ve ülke gündemini konuşabilmenin bir siyasetciyi en çok mutlu eden unsur olduğunu dile getirdi.


29 Ekim 1923’te İlan edilen Cumhuriyetin bugünkü gençleriyle aynı günde Türkiye’yi, ve Dünya’yı konuşmak gelecek adına mutluluk verici olduğunu dile getiren Fikri Işık gençlerin siyasete olmalarının ve siyasetle ilgilenmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

 Işık konuşmalarında Cumhuriyetin ilanından, Türkiye Ortadoğu ilişkilerine, Türkiye’nin komşu ülkelerle  başarılı sürdürülen ilişkilerinden, Dünya ülkelerinin  bu bölgelerde atacağı adımlarda Türkiye’nin artık bir güç ve denge oluşturduğuna, Ermenistan ilişkilerinden, Türkiye’nin 2023 yılında Ekonomide Dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına girme hedefine ve Demokratik Açılıma dair birçok konuda açıklamalarda bulunarak gençleri bilgilendirdi.

 


 

Gençlerin sorularıyla sohbet ortamında geçen toplantı Fikri Işık’ın sohbet aralarında anlattığı fıkralarla renklendi. Toplantı bitiminde İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bayram toplantılarına katılan Milletvekili Fikri Işık’a,  İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’a ve İlçe Başkanı Mevlüt Demir’e teşekkürlerini dile getirerek toplantı sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı gekildi.