IŞIK ”GÜLTEPE OKUL İNŞAATINA BAŞLYORUZ”

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Fikri Işık İzmit Gültepe ve Turgut mahallerini ziyaret etti.

Gültepe’de İftar

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Recep Yıldız ve ilçe Başkanı Ali Korkmaz’la birlikte ilk olarak Gültepe Mahallesini ziyaret etti. İftarı mahallede bir evde açan Işık daha sonra Hicret Camii derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle halkı ile bir süre sohbet eden mahalledeki esnafları da tek tek ziyaret etti.

Muhtar Okul İçin Işık’a Teşekkür Etti

Işık daha sonra mahalle muhtarı Yusuf Çevik ile beraber okul alanındaki çalışmaları inceledi. Muhtar Çevik burada yaptığı açıklamada “Milletvekilimiz Fikri Işık geçtiğimiz yıl Gültepe ilköğretim okulunu davetimiz üzerine ziyaret etmiş okulun yıkılıp yeniden yapılması için elinden gelen gayreti göstereceğini söylemişti. Bugün; okul binamızın yıkım işleri bitmek üzere. Yakında inşaat başlayacak. Vekilimize yakın ilgisinden dolayı mahalle halkı adına teşekkür ediyorum dedi. Işık’da “Geçen yıl burada eski okul binamızı gezmiştik. Eski binanın yıkılıp yeniden yapılması gerektiği görüşüne varmıştık. Sn. Valimizin de desteği ile okul yatırım programına aldık. Artık inşaat süreci başladı. İnşallah mahalle halkımıza yaraşır güzel bir okulu seneye tamamlamış olacağız. Gültepelilere şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Turgut’ta Çay Sohbeti

Gültepe’den sonra Turgut mahallesine geçen Işık Evliya Çelebi cami derneğinde vatandaşlarla sohbet edip çay içti. Işık Mahalle Muhtarı Muhittin Sevil’in de katıldığı ziyarette mahallede yapılan çalışmalar ve Türkiye gündemi ile ilgili konular hakkında vatandaşların sorularını cevapladı. Işık, burada yaptığı konuşmada “Ülkemiz de ekonomik anlamda ciddi bir yol kat ettik. Avrupa ülkelerinde işsizlik oranı % 10 seviyelerine yükselmişken Türkiye’de %9 seviyelerin dedir. Ülkemizde ve şehrimizde ki ana problem niteliksiz personele iş bulma problemidir. 28 Şubat süreci ile beraber meslek okullarına getirilen engeller sebebi ile oluşan bu sorunu da yeni eğitim sistemimizle engelleri kaldırarak aşıyoruz.” dedi. Daha sonra yerel konular ile ilgili vatandaş ile sohbet eden Işık, “ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına devam ettiği Miralay Mümtaz Caddesi çalışmalarının son etabının da bitmesi halinde mahallenin çehresi değişecek.” dedi.