Işık Gümüşhaneliler Derneği’nde

Eylül 2, 2010  


 

Ak Parti milletvekili adayı Fikri Işık ilçelere 2. turuna başladı. Dernek ve esnaf ziyaretlerine ağılık veren Işık, Gölcük’te yaklaşık 50 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Gümüşhaneli hemşerilerinin sorunlarını dinledi.

Yüzünüzü kara çıkarmadım


Işık, bir Gümüşhaneli olarak hemşerilerinin yüzünü kara çıkartacak hiçbir işe bulaşmadığını söyledi. Ak Parti’nin yaklaşık 5 yıl ihanet etmeden ve yatmadan çalışarak çok büyük başarılar elde ettiğini belirten Fikri Işık, eksiklerinin de olduklarını bildiklerini ve bu eksikleri gidermek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.


Tüm eksiklere rağmen olmaz zannedilen işlerin kendilerine nasip olduğunu ifade eden Işık, Ak Parti Hükümeti’nin çalışmalardan kısaca söz ettikten sonra dernek üyelerinin sorularını yanıtladı.

Terör üzerinden siyaset


Eğitimde batılı anlamda eğitimin 11. Abdülhamit zamanından itibaren geçildiğini söyleyen Işık “Kocaeli’de Abdülhamit döneminden bu yana 6 bin 5oo derslik yapıldı. Ancak Ak Parti’nin 4 yıllık döneminde 3 bin 500 derslik yapılarak bir rekora imza atıldı. Bu hükümetimizin eğitime verdiği yüzde 1oo destek kampanyası ile mümkün oldu.


Terör üzerinden siyaset yapan partilere de veryansın eden Işık, “memleketi felakete sürükleyip bölücü başını asmayanlar bugün, dürüstlükten ve terör elebaşını asmaktan bahsediyor. Milletin bu tarz siyasete karnı tok” dedi.

 


Sorunların çözümü için sabır


YÖK sorununun nasıl çözüleceğini “YÖK’ün sancısını çekmeyen kesim yok. Birileri kendilerini YÖK’ün bekçisi olarak gördüğü için dokundurtmuyorlar. Sağ kesim de çekiyor sol kesimde. Türkiye’de hiçbir üniversite dünyada ilk 500’e giremiyor. Ama YÖK bunu pek önemsemiyor. YÖK insanın kafasının içiyle değil, kafasının dışıyla ilgileniyor. Bu yıl ÖSS’ye 1 milyon 600 bin kişi girdi. En fazla da 300 bini alınacak. Bazı partilerse halka şirin gözükmek için sınavı kaldıracağını söylüyor. Ama nasıl yapacağını açıklayamıyor. Sınavı kaldırdınız diyelim nerede o kadar üniversite binası. Bazı sorunlar sabırla çözülür. Biraz daha sabredeceğiz” diyerek cevap verdi.

 


Anavatan ve DP halkın önüne çıkamaz


Anavatan ve DP birleşmesi ile alakalı gelen soruya da ilginç bir örnekle cevap veren Işık, Erzurumluları kahkahaya boğdu. Işık: “Anavatan ve DP TBMM’den Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında kaçmaları ve milletvekillerinin iradelerine ipotek koymaları yüce divanlık bir olaydır. Sen cumhurbaşkanını seçtirmeyeceksin, sonrada halktan gidip oy isteyeceksin. O zaman DP’nin logosunda yer alan kıratı CHP’nin değirmenine su taşıyan beygire benzetmiştim ve vana çok kızmışlardı. Bana o zaman çok kızanlar bugün listelere giremediler. Onlara en güzel cevabı halk verecektir” dedi.