IŞIK GÜMÜŞHANELİLERE AÇILIMI ANLATTI

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Işık “Bin yıllık kardeşliğimiz hep yaşayacak”


Gebze, Dilovası, Darıca, Çayırova’da faaliyet gösteren Gümüşhanelilere ait yöresel dernek yöneticileri sabah kahvaltısında Kocaeli Milletvekili Fikri Işıkla bir araya geldiler. Milletvekili Fikri Işık burada önemli mesajlar vererek “bu ülkede bin yıllık kardeşliği hiç kimse bozamaz ve bu kardeşlik hep yaşayacak dedi”


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’da bu nezih insan topluluğu içerisinde bulunmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek “Kocaeli bölgesi ülkemizin doğusundan batısından kuzeyinden ve güneyinden göç ederek gelmiş insanları barındıran bereketli bir yerdir. Tarihimizin bin yıllık bir barış ve hoş görü geleneği içerisinde dostça ve kardeşçe yaşamanın hoşnutluğu içerisindeler. Ülkemiz hassas bir dönemden geçmektedir. Bizlerde bu sürece katkı sağlamalıyız ve geleneğin yaşatmanın onurunu yaşayacağız dedi. Programa katılanlarla güncel konular hakkında sohbet eden Işık özellikle demokratik açılım konusunda bilgiler verdi.


Gebze Gümüşhaneliler Federasyonu kurucu başkanlığını üstenen Mikail Ozan, Gebze ve bölgemizde bulunan hemşeri derneklerinin faaliyetlerini daha organizeli hale getirmek, kent bilinci ve kültürünü üyelere daha iyi yayılmasını sağlamak amacıyla yöremiz ve ülkemiz insanı arasında dil, din, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce,ekonomik düzey ve toplumsal statü ayrımı gözetmeksizin, hiçbir zümreye ayrıcalık tanımadan, milletimizin milli ve manevi değerlerine saygı duyarak,Ülkemizin ve toplumumuzun menfaatlerini her şeyin üstünde tutmak ve yöremiz gençlerinin bu amaç doğrultusunda yetişmesini sağlamaktır.Bu amacımıza ulaşmak ve yeni nesillerimizi bu amaç doğrultusunda yetiştirmek için el ve gönül birliği içerisinde çalışacağız. Bu gün burada kahvaltıya bizzat iştirak eden Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Fikri Işık ve Gebze Belediye Başkanı Sayın Adnan Köşker beyefendilere teşekkürlerimi sunarım” dedi