IŞIK ”HEREKE CUMHURİYET MEYDANINI YENİDEN DÜZENLEYECEĞİZ”

Kasım 19, 2012  

IŞIK ”HEREKE CUMHURİYET MEYDANINI YENİDEN DÜZENLEYECEĞİZ”

 

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Hereke’de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Işık’a Hereke ziyaretinde Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Habib Aşı, Körfez ilçe başkanı Engin Koyun, ilçe yöneticileri Selim Çalışkan, Mehmet Şahin, Nimet Yazıcı, Körfez Belediye Koordinatörü Faruk Denli, belediye meclis üyeleri Hayati Şaşdım, Fadıl Durmaz, ve mahalle temsilcileri eşlik ettiler.

Muhtarlarla Kahvaltı

 

Işık Hereke programı kapsamında ilk olarak mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 7 mahalle muhtarının da katıldığı kahvaltıda Işık Hereke’de devam eden ve yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinledi. Hereke ile ilgili muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu.

Işık ”Hereke’ye bir Kültür Merkezi Kazandıracağız”

 

Işık burada yaptığı konuşmada ” Hereke’nin tarihini tekrar gün yüzüne çıkarmak için bir dizi çalışma yürütüyoruz. Kaiser Wilhem Köşkü, eski karakol ve sendika binalarının restorasyonları tamamlandı. Kale’de kazılar yapıldı. Tarihi tren garı restore edildi. Sümer Cami meydanı yeniden düzenlendi. Fabrika-i Hümayun binası yeniden düzenleniyor. Şimdi de Cumhuriyet meydanını yeniden ele alıp düzenleyeceğiz. Ayrıca Kaleyi aslına uygun restore edeceğiz. İkisi ile ilgili projelerin çizimine başlandı” dedi. Işık Hereke’ye bir kültür merkezi kazandırmak için Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile Ankara’da ilgili bakanlıklardan gerekli izinleri aldıklarını; gerekli hazırlıkların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Esnafları Ziyaret Etti.

 

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık kahvaltı sonrası Hereke’de esnafları ziyaret etti. Sahilde balıkçılara da uğrayan Işık Sümer Camii meydanının son halini ve diğer çalışmaları inceledi.