Işık “Hereke Tarihinde Aldığından Fazla Hizmeti İktidarımız Döneminde Almıştır”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilimizdeki programları  kapsamında Hereke’de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Yukarı Hereke’de  altyapısı biten bölgelerdeki çalışmaları inceleyen Işık yapımı devam eden Hereke Kamyon yolu hakkında da bilgi aldı. Daha sonra Hereke Gümüşhaneliler Derneğine konuk olan Işık yoğun katılımın olduğu dernekte vatandaşlarla yerel ve ulusal konular hakkında sohbet etti.

 

Işık “Hereke Tarihinde Aldığından Fazla Hizmeti İktidarımız  Döneminde Almıştır”


 


Işık burada yaptığı konuşmada Hereke’nin Büyükşehir’e bağlanması hizmetler yönünden büyük bir atılım yakaladığını su, kanalizasyon hatlarının yenilendiğini elektrik hatlarının yeraltına alındığını, Hereke’nin doğalgaza kavuşturulduğunu  ve tüm caddelerde üstyapının tamamlandığını söyledi.

 


 


Işık ”Yukarı Hereke’de İzmit Merkezdeki Standarlarda Yollar Yaptık”


 


Ayrıca Yıllardır hiç hizmet almamış yukarı Hereke’ye bile doğalgaz götürme işleminin bu yıl tamamlandığını ve bir çok caddesinin İzmit merkezdeki standartlarda yapıldığını söyledi. Ayrıca Yukarı Hereke’de taş ocaklarına çalışan kamyonların şehiriçinden geçmemesi için yapılan kamyon yolunu bitmek üzere olduğunu sadece bu yolun bile 2-3 milyon ytl yatırım bedeli olduğunu geçmişte bunların hayal bile edilemeyeceğini söyledi. Ayrıca  Karayollarının Işık ayrıca D-100’deki duble yol çalışmasının da sürdüğünü Kirazlıyalı ve Hereke’deki bu çalışmaları da yakından takip ettiğini söyledi.

 


 


Büyükşehir Çalışmalarından Çok Memnunuz.


 


Bunun üzerine söz alan vatandaşlar Büyükşehir çalışmalarından çok memnun olduklarını birçok sorunun Büyükşehir sayesinde çözüldüğünü söylediler. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da sık sık bölgeyi ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.