Işık, iftarı olta balıkçıları ile açtı

Eylül 4, 2010  

12 Eylül referandum çalışmaları kapsamında kent genelinde “Evet “ oyu almak için gece gündüz çalışan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık merkezi Tavşantepe Mahallesinde bulunan Olta Balıkçıları Derneği üyeleri ile birlikte iftar açtı. Dernek binasında gerçekleşen iftar programı öncesi, balıkçılarla bol bol sohbet eden Milletvekili Işık, dernek üyelerinden referandum da evet oyu vermelerini istedi.

ÖZGÜR TÜRKİYE İÇİN “EVET”

Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeği sonrası, çay sohbetinde konu referanduma geldi. Dernek üyelerine 12 Eylül deki halk oylamasıyla ilgili bilgi veren Fikri Işık “Dünyanın hangi ülkesinde; halkın seçtiği meclisin aldığı kararı yargı iptal edebiliyor. Dünya da bu şeklide çalışan bir sistem bulunmuyor. Hükümet yargının verdiği kararlar nedeniyle çok sayıda projeyi hayata geçiremiyor. Daha özgür daha demokrat bir ülke için sizlerden referandumda “Evet” istiyorum “” dedi.

CHP’YE YÜKLENDİ

Dernek üyelerinin sorduklarını soruları cevaplayan Işık” vatandaşların katsayı ve başörtüsü problemi ile ilgili sorular üzerine açıklamalarda bulundu.  “Bildiğiniz gibi TBMM den 411 oyla başörtüsü özgürlüğü ile ilgili anayasa değişikliğini yaptık ancak, yetkisi olmadığı halde Anayasa mahkemesi bu değişikliği iptal etti. Peki, soruyorum size; bu iptal başvurusunu kim yapmıştı? Son günlerde meydanlarda “ Başörtüsü problemini ben çözeceğim ” diyen CHP’nin ta kendisi. İşte bu referandum paketi bu çarpıklıkları ortadan kaldıracak ve her kurum kendi görevini yapacaktır  ” dedi.