IŞIK “İHSANİYE’DE SAĞLIK MESLEK LİSESİ AÇIYORUZ”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilçelere yaptığı programlar kapsamında Gölcük’te çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ak Parti il başkan yardımcısı İdris Alp, il yönetim kurulu üyesi Musa Şenol, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Başkanı Mevlüt Demir, İl genel meclisi üyeleri ve ilçe yöneticileri ile beraber önce Denizevler mahallesine giden Işık, muhtarlıkta mahalle halkıyla sohbet etti.  Işık; mahalle halkının soruları üzerine bölgenin yapılaşmaya açılıp açılmaması ile ilgili Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarını adım adım takip ettiklerini ve sonunda raporun çıktığını söyledi. Afet İşleri Genel Müdürlüğü hukuk müşavirliğinin görüşü de çıktıktan sonra konunun Bakanlar Kurulu’nda kesinlik kazanacağını söyledi.


 


Işık” Liman Yapılmak İstenen Yere Sahil Projesi Yapıyoruz”


 


Daha sonra Denizevler sahil düzenlemesi ile ilgili çalışmaları inceleyen Işık “Buraya liman yapılmak isteniyordu; onu engelledik ve bugün bölge halkının nefes alacağı, spor alanları ve yeşil alanlarla dolu bir sahil projesini yapıyoruz.” dedi.  


 


Işık ”İhsaniye’ye Sağlık :Meslek Lisesi Açıyoruz”


 


Daha sonra İhsaniye’ye giden Işık burada belediyeye ait eskiden yüksekokul olarak da kullanılan binada incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada Işık” İhsaniye’ye sağlık meslek lisesi açmak istiyoruz. Konuyla ilgili çalışmalar başladı. Ben de Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu ile Ankara’da konuyu görüştüm. Okulun bu sene açılabilmesi için talepte bulundum. Konu Bakanlıkta inceleniyor. Mümkün olursa bu sene okulu açmak istiyoruz. Haftaya konuyu netleştirmeye çalışacağız.” dedi. Işık ayrıca Halıdere ilköğretim okulunu yeniden yapmak için projenin tamamlandığını ve ihale hazırlığının sürdüğünü;  Toki’nin Saraylı’da 24 derslikli bir Lise yapacağını, bunun da hızlanması için Toki Başkanı ile geçen hafta görüştüğünü; söyledi.


 


Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği İle İftar


 


Işık daha sonra Gölcük Belediyesi’nin Şehit Aileler ve Gaziler Derneği üyelerini davet ettiği iftar yemeğine katıldı. Daha sonra Hisareyn’de Gölcük Belediyesinin düzenlediği tasavvuf konseri ve sema gösterisine katılan Işık program bitiminden sonra Gölcük’ten ayrıldı.