IŞIK: İL BAŞKANLIĞI VEKİLLİKTEN ZOR

Eylül 2, 2010  

Ak Parti 3. sıra milletvekili Fikri Işık ilçe ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Fikri Işık son olarak Karamürsel’e giderek ilçe sakinlerinin sorunlarını dinledi.

 


 

Sabah saatlerinde başlayan Karamürsel turunda Işık ayrıca 2 No’lu Otobüs Kooparatifi üyeleri ile çay içme fırsatı buldu. Kooparatif üyeleri sorunlarını Işık’a anlatarak çözüm bulmaya çalıştılar.

Kadınların fendi erkeği yendi


Karamürsel esnafını gezerken kadın işletmecilerin çok olmasına sevinen Işık “Kocaeli’nin her ilçesine defalarca gittim. Ancak Karamürsel’deki kadar kadın esnaf görmedim. Bu ülkemiz için çok iyi gelişme. Ak Parti iktidara geldikten sonra kadınların iş hayatında belirgin bir sıçrama gözleniyor. Başbakanımızın bu açılımda payı çok büyük. Kadınların her zaman daha önemli hedefler koyması gerekir” diye konuştu.

 

Futbol muhabbeti

Fanatik bir Fenerbahçe taraftarına rastlayan Fikri Işık, taraftarın “Ak Parti’ye baskı yapanlara siz de Fenerbahçe gibi pres yapın. Bakın Haluk Ulusoy o kadar muhalefet etti baskı ile şampiyon olduk” sözlerine gülmeden edemedi.

 


2B mutlaka çıkacak


Bir esnafın 2B Kanunu ne oldu, rafa mı kalktı sorusuna, 2B onaylansaydı Türkiye 25 milyar dolar gelir elde edecekti şeklinde cevap veren Işık, sözlerine şöyle devam etti: “2B’den gelecek olan gelirle enflasyon sıfırlanacak, ekonomimiz önlenemez bir yükselişe geçecekti. Ama Ak Parti’nin ve Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler buna engel oldular. Bahaneleri de orman alanlarının talan edileceği oldu. Soruyorum size Sultanbeyli’de orman vasfı mı kaldı? Cumhurbaşkanını seçtikten sonra ilk işimiz bu kanunu geçirmek olacak.”

 


İl Başkanlığı daha zor


Kendilerini seçimlerden sonrada sık sık ilçelerinde görmek isteyenlere, Kocaeli’de 4 yıl Ak Parti İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Işık, “İl başkanlığı milletvekilliğinden daha zor bir görev. İl başkanıyken teşkilattan tutun da yerel yönetimlere kadar her konuyla ilgileniyorsunuz. Ama vekillik o kadar zor değil. Dolayısıyla sık sık buraya geleceğim. Hatta benden bıkacaksınız” dedi.


Fikri Işık ayrıca, Karamürsel Belediyesi’nin farklı bir partiden olmasına rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir ayırım yapmadan yatırımlar yaptığının altını çizerek, alt yapı, üst yapı ve sahillere yapılanların Karamürsel için devrim olduğunu ifade etti.


Işık daha sonra Karamürsel Halk Eğitim ve Akşam Sanat okulu Müdürlüğü’nün Karapınar Köyü’nde düzenlediği yıl sonu sergi açılışına katıldı. Burada bulunan 20 kursiyere sertifika veren Işık, çalışmalarından dolayı yetkilileri kutladı.