IŞIK İZMİT’TE OKULLARI ZİYARET ETTİ.

Kasım 8, 2011  

Milletvekili Fikri Işık, ilimizdeki programları kapsamında İzmit’te yıkımına başlanan Ziya Gökalp İ.Ö.O. ve yapımı tamamlanan Mehmetçik İ.Ö.O.’ nu incelemelerde bulunmak üzere ziyaret etti.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu sözcüsü Fikri Işık’ a ziyareti sırasında Yenidoğan Mahalle Muhtarı Fevzi Kocaman, Ak Parti İl Yöneticisi Yaşar Can, Eski İl Yöneticisi Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Karaaslan ve Yenidoğan Mahalle Temsilcisi Sinan Vardoğan eşlik ettiler.

Işık” Eğitim Yatırımlarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor”

Öncelikle Mehmetçik İ.Ö.O. ziyaretinde bulunan Işık, okul müdüründen okulun son durumu ile ilgili bilgiler aldı. Okulun eksikleri ile ilgili notlar alan Işık, eksiklerin giderilmesi için ilgili makamlar ile görüşeceğini dile getirdi. Daha sonra yıkımına yeni başlanan Ziya Gökalp İ.Ö.O.’ nun inşaat sahasına giden Işık, burada da firma yetkilileri ile görüşerek, en kısa zamanda okul inşaatının başlamasını istedi. Işık burada yaptığı açıklamada ”Eğitim yatırımlarımız Kocaeli’nin tamamında hız kesmeden devam ediyor. Bugün İzmit’te başından itibaren yapımını adım adım takip ettiğimiz Mehmetçik ilköğretim okulunu gezdik.  Bu okula ilk geldiğimizde depremde hasar almış kötü bir vaziyetteydi. Yetkililerle görüşüp yatırım programına aldık. Bugün tamamlanan okulumuzu gezdik. Milletimize hayırlı olsun. Ayrıca yıkımına Başlanan Ziya Gökalp ilköğretim okulu da en kısa zamanda modern bir yapıda halkımıza hizmet verecek”  dedi.