IŞIK KANDIRA KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

Ocak 4, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli programı çerçevesinde Kurtyeri ve Kefken köylerini ziyaret etti. Köy ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Işık geç saatlere kadar köy halkı ile sohbet etti, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Milletvekili Fikri Işık’a ziyaretlerinde Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, İl Genel Meclis Üyeleri ve Ak Parti Kandıra İlçe Yöneticileri eşlik ettiler.

Namazgah Barajı İle Su Sıkıntısı Tamamen Çözülecek.

Köy ziyaretlerine ilk olarak Kurtyeri’nden başlayan Işık köy halkına yerel ve genel icraatları anlattı. Vatandaşların taleplerini de not aldı. Işık köyün gençleri tarafından istenen futbol sahası ile ilgili yetkililerle görüşeceğini söyledi. Özellikle yaz aylarında bu bölgede çekilen su sıkıntısı ile ilgili olarak da “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımına başlanan Namazgah barajının bitmesiyle Kandıra bölgesinin özellikle yaz aylarında yaşadığı su sorunu çözüme kavuşmuş olacak. Artık uzun yıllar bu bölgede su sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

Işık  ”Arsalarınızı Mecbur Kalmadıkça Satmayın”

Işık Kurtyeri köyünden sonra gittiği Kefken’de de Karasu-Kandıra-Şile yolunun duble yol yapılmak üzere yatırım programına alındığını, projenin tamamlanmasıyla bölgeye ayrı bir hareketlilik getireceğini söyledi. Ayrıca yakında ihalesi yapılacak olan 3. otoyolun gerçekleşmesiyle bölgenin daha da değer kazanacağını söyleyen Işık ”Köylerde yaşayan vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça arsalarını satmasınlar” dedi. IŞIK Kandıra köylerinin önemli problemlerinden olan 2B arazileri ile ilgili olarak da TBMM’de bu yıl konunun yasalaşarak çözüme ulaşacağını söyledi.