IŞIK ”KARTEPE ÇOK HIZLI GELİŞİYOR”

Ağustos 4, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kartepe’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Yeni Sisteme Göre Eğitimi Değerlendirdiler

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık Ak Parti İl yönetim kurulu üyeleri Semra Ertuğ, Ünal Geç, İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız’la birlikte eğitim tesislerinde incelemeler yaptı. 4+4+4 eğitim sistemine göre ilçedeki durumu değerlendirildiği ziyarette mevcut durum ve uzun vadeli planlar ele alındı. Işık burada yaptığı açıklamada ”Kartepe ilçemiz çok hızlı gelişiyor. Biz de tüm yatırımlarla birlikte eğitim yatırımlarını da adım adım takip ediyoruz. Yeni sistemi göre ilçede eğitim ile ilgili uzun vadeli planlamalar yapmak için yakın zamanda bir toplantı yapacağız” dedi.

Eşme’ye Gölet Müjdesi

Kartepe programına Eşme ziyareti ile devam eden Işık gece geç saatlere kadar vatandaşlarla sohbet etti. Hasta ve yaşlıları da ziyaret eden Işık kahvehanede Eşmelilerle çay içip sorularını yanıtladı. Işık yaptığı konuşmada ”Eşme’nin birçok konuda hizmetlerini yoluna koyduk. Büyükşehir ve Kartepe Belediyelerimizin de katkılarıyla bu bölge sahiliyle, doğasıyla çok güzel bir yerleşim yeri haline geldi. Tarımın önemli yer tuttuğu Eşme’ye DSİ vasıtasıyla bir sulama göleti yapımını programa aldık.“dedi.