IŞIK “MAVİ BAYRAK 8 YILLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ”

Temmuz 11, 2012  

AK Parti Genel Merkez Teşkilat başkan yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, meclisin tatil olmasının ardından Mavi Bayraklı İzmit Körfezi’nde denize girdi. Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Ereğli’den Karamürsel’e kadar yürüyen Işık, kendisini Altınkemer’in serin sularına bıraktı. Işık, uzun ve yorucu geçen yasama yılının yorgunluğunu körfezin serin sularında attı.

EREĞLİ’DEN ALTINKEMER’E YÜRÜYÜŞ

Milletvekili Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile yürüyüş severlerin bu hafta sonunda Ereğli’den Karamürsel’e uzanan sağlıklı yaşam yürüyüşüne eşlik etti. Parkur boyunca yan yana yürüyen Milletvekili Işık ile Başkan Karaosmanoğlu, hem spor yaptı hem de kentin ihtiyaçlarına yönelik görüş alışverişinde bulundu. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın da katıldığı yürüyüş Ereğli sahilindeki plajdan başlayıp, Karamürsel’in Mavi Bayraklı Altınkemer Plajı’nda sona erdi. Işık burada yaptığı açıklamada ” Büyükşehir Belediyemizin 8 yıllık çalışmalarının sonucu İzmit Körfezimiz ciddi anlamda temizlendi. Karamürsel plajındaki mavi bayrak bu çalışmaların bir ürünü. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yoğun gayretinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KÖRFEZ’DE YORGUNLUK ATTI

Yürüyüşe katılan vatandaşlar, Ereğli’den Karamürsel’e uzanan ve sahil boyunca devam eden yürüyüşün ardından Altınkemer Plajı’nda denize girerek serinledi. Uzun ve yorucu geçen bir yasama yılının ardından meclisin tatile girmesiyle birlikte Kocaeli’ne gelen ve ara vermeden çalışmalarına devam eden Milletvekili Işık, hafta sonunda Karamürsel’deki yürüyüşe katıldı. Vatandaşlarla birlikte kendisini Körfez’in serin sularına bırakan Milletvekili Işık, hem yüzdü, hem de yorgunluk attı.