IŞIK: “OKS’de her sene daha iyi başarı yakalayacağız”

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, geçen hafta sonu yapılan referandumda oy kullanmak üzere geldiği Kocaeli’de Özel Kandıra Çağdaş Bilimler Dersaneleri İlköğretim Şubesi’nin açılışına katıldı.

 

 

 

Fikri Işık yaptığı konuşmada “önceleri ülkelerin güçleri ekonomik güçle ölçülürdü.Şimdi ülkelerin gücü eğitim düzeyleriyle ölçülür oldu.Artık ezberciliğe dayalı mantıktan çıkıp,öğrencilerin bir olayı tartışmasını ve değerlendirme yapabilmesi için çalışmalarımızı arttırmalıyız.Kandıra’da her yıl OKS’yi kazananların artması eğitim seviyesinin giderek yükselmesi demektir.Özellikle Kandıra’da eğitimin yükselmesi için çalışmalar başlamıştır.OKS’de her sene daha iyi başarı yakalayacağız. Açılan bu dershanenin Kandıra’nın eğitim kalitesine katkısı büyük olacağını düşünüyorum”dedi.

 

 

 

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın konuşmasının ardından Murat Erdoğan ile Erkan İşler’in ortak açtıkları ve 19 öğretmenin görev alacağı  Dershane’nin kurdele kesimine geçildi.Kurdele kesimini Fikri Işık,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker,Kandıra Kaymakamı Hazma Erkal ve AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Cengiz Kan birlikte kesti.

 

Milletvekili Işık,kurdele kesimi sonrasında Özel Kandıra Çağdaş Bilimler Dersaneleri İlköğretim Şubesi’nin sınıflarını inceledi.Sınıflardaki minik öğrencilerle sohbet eden Işık,öğrencilerin hedeflerini sordu,öğrencilere başarı üzerine öğütler verdi.

 

 

 

Açılıştan sonra esnaf ziyareti yapan Fikri Işık, vatandaşlar ile sohbet etti.

 


 

23.10.2007