IŞIK ’TAN BAŞİSKELE TURU

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli milletvekili Fikri Işık Başiskele Belediyesini ziyaret ederek başkan Ayaz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


 


Işık’ın ziyaretine Ak Parti Başiskele ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu Başiskele Belediyesi meclis üyeleri Erkan Kutluer, Mustafa Bayraktutar, Birol Koyuncu, Murat Eşdoğan da katıldı.

 


 


   Milletvekili ışık önce Başiskele Belediyesinin birimlerini gezerek yeni kurulan müdürlükler hakkında bilgi aldı. Daha sonra geçen hafta açılışı yapılan Tuğra çocuk parkını ziyaret etti. Işık burada oyun oynayan çocuklarla çok yakından ilgilendi. Işık ve beraberindekiler daha sonra Başiskele Belediyesi tarafından Serdar mahallesinde yaptırılan ve tamamlanma aşamasına gelen Akşemsettin caddesini gezerek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada vatandaşlarla sohbet eden vekil Işık vatandaşlara belediye ’nin çalışmalarını sordu. Başiskele Belediyesi tarafından yaptırılan Altınkent Çocuk parkının ve Tınaztepe Çocuk parkını gezen Işık Seymen den Bahçecik merkez e çıkan yaklaşık 5 km lik yolda sürdürülen genişletme çalışmalarını da yerinde inceledi. Işık Başiskele Belediyesi tarafından Bahçecik merkezde yapılan Çocuk kreşi ve çevre düzenleme çalışmalarını da yerinde inceleyerek bilgi aldı.

 


    

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz çalışmalarla ilgili bilgi verirken “4,5 ay gibi kısa süre içerisinde Belediyemizin birimlerini oluşturduk. Vatandaşlarımızla sıcak ilişkiler kurarak ortalama günde 150 vatandaşımızla görüştük. 1500 hanım kardeşimizle bir araya geldik. 2950 vatandaşımızla kahvaltılı toplantılarda bir araya gelerek esnafımızdan gelen sorunları masaya yaptırarak çözüm aradık. 4,5 ayda 5 çocuk parkı yaparak halkımızın hizmetine sunduk.  22.500 m yeni ham yol açtık. Yeni açtığımız yollarla 190.000 ton malzeme kullandık. 4.950 ton asfalt ile ile sıfır serme ve sıkıştırma, 4.250 ton asfalt yama çalışması 9728 m2 parke döşemesi, 7296 m bordür döşemesi, 2.407 m2 parke yapımı ve onarımı 3.700 m3 taş duvar 385 m2 perde beton duvar yapımı gerçekleştirdik.  Başiskele Belediyesi olarak başlattığımız geri dönüşüm projesi önemli bir proje ilçemizde vatandaşlarımıza tanıtmaya devam ediyoruz ”dedi.

 


 


Başkan Ayaz milletvekili Işık a Belediye çalışmalarını anlatan bir dosya sunarken Işık yaptığı açıklamada  “Başkanımız Hüseyin Ayaz ’ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Başiskele ilçemiz inşallah Kocaeli de ve Türkiye genelinde örnek gösterilen bir ilçe olacaktır. ”dedi.