Işık, Tavşancıl da referandum için “Evet” istedi

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 12 Eylül de Anayasa Değişikliği için yapılacak referandum da “Evet” oyu çıkması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tavşancıl da tarihi yerleri ve projeleri inceleyen Fikri Işık, vatandaştan daha demokratik Türkiye için “Evet” istedi.

DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK İÇİM “EVET”

Türkiye’nin demokratikleşmesinde büyük bir adım olduğunu ifade eden Işık “ Şimdi bu referandumda üzerimize düşeni yapmalıyız ve ‘evet’ demeliyiz. Türkiye’nin daha fazla özgürleşmesi için, daha demokratik bir Türkiye için herkesi ‘evet’ demeye çağırıyoruz. Referandum bir parti meselesi değil. Sadece AK Parti’yi ilgilendirmiyor. Diğer partilerimiz ideolojik davranıyorlar. Parti tabanlarını dahi ikna edemiyorlar. Ben diğer partilerimizin tabanlarına güveniyorum.” diye konuştu.

TARİHİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Tavşancıl ’ın tarihi evlerini inceleyen AK Parti Milletvekili Fikri Işık, restorasyon çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi aldı. Tarihi değerlere sahip çıkılmanın önemine değinen Işık; “ Tavşancıl bizim tarih kokan bir yerleşim bölgemizdir. Bizler de bu tür tarihi mekânlarımıza sahip çıkarak, Büyükşehir ve alt kademe belediyelerimizle projeler üretiyoruz ” dedi. Fikri Işık’a Tavşancıl temaslarında AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve Belediye Başkanı Cemil Yaman eşlik etti.

SAHİL PROJESİ HAYATA GEÇECEK

Kocaeli’nin en güzel yerleşim bölgelerinden biri olan Tavşancıl’ı en kısa zamanda sahille ve denizle buluşturmak istediklerini belirten Fikri Işık; “ Bir buçuk yıldır Tavşancıl Sahil projesinin hukuki sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. Büyükşehir belediyesi en kısa zamanda projeyi ihale edip, Tavşancıl ve Dilovası halkını denizle buluşturacağız ” dedi.