IŞIK” TELEVİZYONLARI KAPATALIM KİTAP OKUYALIM”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2. kez düzenlenen kitap fuarı yoğun bir katılımla açıldı. Yeşilçam’ın ünlü sanatçılarından Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit ile fuarın onur konukları Ruşen Hakkı ve İlber Ortaylı’nın davetli olduğu fuarın açılışına Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, kent protokolü, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KENTİN KÜLTÜR VE SANAT HAYATINA KATKISI BÜYÜK

Programda konuşan Kocaeli Valisi Kitap Fuarı’nın Kocaeli’nin kültür sanat hayatına çok büyük bir katkı olduğunu ifade etti. Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise okumanın hayatı kavramanın başlangıcı olduğunu söyleyerek, tüm Kocaelililerin ailece televizyonu bir saatliğine kaparak kitap okumaya davet etti.

KİTAP HAYATIN ANLAMI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise kitabın hayatın anlamı olduğunu dile getirdi. Okumadan hayatı sürdürmenin mümkün olmadığını ifade eden Başkan Karaosmanoğu, “Okuyup, araştıracağız. Sevgiyi paylaşacağız. Kitap Fuarı’nın hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.