Işık, Temayül Yoklaması İçin Van’da

Mart 29, 2011  

FİKRİ IŞIK TEMAYÜL YOKLAMASI İÇİN VAN’DA

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık 2011 genel seçimleri için yapılacak temayül yoklaması için Van’a gitti.

19-20 Mart’a 81 ilde Temayül Yoklaması

Ak Parti Genel Merkezi 2011 genel seçimlerinde aday gösterilecekler için 19-20 Mart tarihlerinde 81 ilde temayül yoklaması yapma kararı almıştı. Hafta sonun İl yöneticisinden mahalle/köy temsilcisine kadar tüm parti teşkilatlarının milletvekili adayları ile ilgili görüşleri alınacak. Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık da Van ilinde yapılacak temayül yoklaması için komisyon başkanı olarak görevlendirildi. Işık bu amaçla Cumartesi günü yapılacak temayül yoklamasının hazırlıklarını da kontrol etmek için bir gün önceden Van’a gitti.

Işık Komisyon Başkanı

Ak Parti Genel Merkezi tarafında Van temayül komisyon başkanı olarak görevlendirilen Işık’a Iğdır Milletvekili Ali Güner, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kollarından birer MKYK üyesi ve teşkilat uzmanları eşlik edecek. 8 Milletvekili çıkaran Van’da Ak Parti’den 139 aday adaylığı başvurusu yapıldı. Cumartesi günü yapılacak temayül yoklamasında yaklaşık 1800 teşkilat mensubu oy kullanacak. Geçtiğimiz yerel seçimden farklı olarak temayül sonuçları oylama biter bitmez salonda sayılıp sonuçlar ilan edilecek. Işık Van’daki temayül yoklamasını tamamladıktan sonra Pazar günü Ankara’ya dönüp sonuçları Ak Parti Genel Merkezi’ne teslim edecek.