IŞIK VE GÖNÜL KANDIRA’DAKİ OKULLARDA İNCELEMELER YAPTILAR

Eylül 2, 2010  


Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül Kandıra’daki köy ve merkez okullarını ziyaret ettiler. Ziyaretler sırasında idareci, öğretmen ve öğrencilerle görüşen Milletvekilleri yapılan hizmetleri yerinde görme ve eksikleri tespit etme imkanı buldular. Okul ziyaretlerine Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Murat Kolaylı, Yunus Arıcan ve Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk de eşlik etti.

 


Kocakaymaz Yunus Emre İ.Ö.Ö.


Bu kapsamda önce Kocakaymaz köyündeki Yunus Emre ilköğretim okulunu ziyaret eden Milletvekilleri burada okuldaki öğretmen ve öğrencilerle görüştüler. Toplam 13 köyden 450 öğrencinin okuduğu okulda ana sınıfı dahil bir çok hizmetin aksamadan sürdüğünün bilgisini veren okul idareci ve öğretmenleri vekillerden daha önce büyükşehir belediyesinin bir kısmının çevre düzenlemesini yaptığı bahçenin tamamının düzenlenmesini istediler.

 


Kandıra Lisesi ve Kandıra Anadolu Lisesi Ziyaretleri


Kocakaymaz köyünden sonra Kandıra merkeze geçen Milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül burada önce Kandıra Lisesi’ni ziyaret ettiler. Okul Müdürü Ali Şükrü Pisteloğlu okulda 470 öğrencinin öğrenim gördüğünü, 22 öğretmenle hizmet verdiklerini, boş geçen derslerinin olmadığını söyledi. Okuldaki idarecilerin ek bina ihtiyacını gündeme getirmesi üzerine okulda incelemeler yapan vekiller ek bina yerine okulun yeni bir konsept ile ele alınmasının daha doğru olacağını söylediler. Ayrıca okul yöneticileri büyükşehir belediyesinin yaptırdığı basketbol sahası için de Milletvekillerine teşekkür ettiler. Daha sonra Kandıra Anadolu Lisesi’ni de gezen Milletvekilleri okul müdüresi Elif Göktaş’tan bilgi aldılar.

 


Çok Programlı Lise ve M. Akif Ersoy İ.Ö.O


Kandıra programı çerçevesinde çok programlı liseyi de ziyaret eden Işık ve Gönül burada da okul müdürü Bülent Kılıçaslan ile beraber incelemeler yaptılar. Okulda hangi bölümlerin olduğunu da öğrenen vekiller çok programlı lisenin endüstri meslek lisesine dönüşmesi için yetkililerle görüşme yapacaklarını söylediler. Daha sonra M. Akif Ersoy ilköğretim okulunu da inceleyen Milletvekilleri burada da ek bina yapılması gerektiğini bunun için çalışma yapılması gerektiğine karar verdiler.

 


Kandıra’da Öğretmen açığı Yok


Program sonunda açıklama yapan Milletvekilleri Kandıra da öğretmen açığı sorununu çözdüklerini hiçbir okulda öğretmen açığı olmadığını söylediler. Ayrıca okulların ısınma sorunu olmadığını, büyükşehir belediyesinin Kandıra da yaptığı doğalgaz çalışmasının bitmesiyle okulların doğalgazla ısınmaya başlayacağının belirttiler. Çevre düzenlemeleri konusunda da büyükşehir belediyesinin gerekli çalışmaları yaptığını bir kısım okulda ise ek bina ihtiyacının olduğunu tespit ettikleri ve binaların yapılması için çalışacaklarını söylediler.