IŞIK VE GÖNÜL SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞTÜLER

Eylül 2, 2010  

Kandıra’ya yeni hastane binası


Sağlık Bakanı ile yapılan görüşmede ilk olarak Kandıra’ya yeni hastane binası yapılması konusunu gündeme getiren Kocaeli Milletvekilleri 2009 yılında projenin başlatılmasını istediler. Sağlık Bakanı Recep Akdağ projenin 2009 yatırım programına almayı düşündüklerini söyledi.


 


Başhekim 1-2 hafta içinde geliyor


Görüşme sırasında Seka Devlet Hastanesi’ne yeni atanan başhekimin göreve  bir an önce başlatılmasını isteyen Işık ve Gönül’e, Sağlık Bakanı Recep Akdağ  başhekimin 1-2 hafta içinde göreve başlatılacağını söyledi.

 

 


 

Yuvacık dispanseri diş fakültesi oluyor

Ayrıca Kocaeli Milletvekilleri Derince Devlet Hastanesi’nin bölge hastanesine dönüştürülmesini ve Yuvacık’ta dispanser olması için yapılan binaya diş fakültesi kurulmasını istediler. Milletvekilleri Yuvacık’taki binaya 5 adet halka hizmet verecek poliklinik kurulmasını da istediler.  Bunun üzerine Bakan Akdağ binanın Kocaeli Üniversitesine 5 adet poliklinik açmak şartıyla  bir protokolle devredileceğini söyledi.


 


Kocaeli sağlıkta zorunlu hizmet kapsamına alınıyor


Son olarak Işık ve Gönül 5 yılda Kocaeli’de  sağlık alanında çok büyük yatırımların yapıldığını sağlık alanında Kocaeli’nin  bu dönemde çağ atladığını fakat son 1-2 yıldır devlet bünyesinde çalışan doktorların özel sektöre geçişinin hızlanması dolayısıyla devlet  hastanelerinde doktor açığı oluştuğunu söylediler. Bunun üzerine Bakan Akdağ bu rakamları incelediklerini ve bundan sonra bütün zorunlu hizmet kuralarına Kocaeli’ni de dahil etme kararı aldıklarını söyledi.