IŞIK VE GÖNÜL TOKİ BAŞKANI İLE KOCAELİ’DEKİ PROJELERİ GÖRÜŞTÜLER

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile ilimizde devam eden ve planlanan projeler hakkında bir saate yakın görüşme yaptılar.  TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın makamında gerçekleşen görüşmede önce Körfez’de Tüpraş’a yakın olan Samsun Mahallesinin taşınması konusu konuşuldu. Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan daha önce Samsun Mahallesi sakinlerinin görüş ve önerilerini dinlemişlerdi. Yapılan görüşmede bu bilgilerde Erdoğan Bayraktar’a aktarıldı. Mahallenin taşınması konusunda TOKİ ve Körfez Belediyesinin çalışmaları hızlandırmaları kararlaştırıldı.


 


Daha sonra Gündoğdu bölgesinde yapılan 1040 konutun son durumu değerlendirildi. Işık ve Gönül, evlerin biran önce teslimatlarını yapılması gerektiğini söylediler. Erdoğan Bayraktar’da geçici kabul aşamasının bittiğini ve 25 Mayıs’tan itibaren evleri teslim etmeyi planladıklarını söyledi.


 


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın il başkanı olduğu dönemden beri Depremzedeler Derneği ile beraber üzerinde çalıştıkları ve 1 Haziran’da ihalesi yapılacak olan Arızlı bölgesindeki konut projesi de görüşülen konular arasında yer aldı. Işık ve Gönül İlk etapta ihaleye çıkılan 706 konuttan sonra 2. etapta sayının 1200’e tamamlanması için çalışmaların biran önce yapılmasını istediler.


 


Son olarak Gölcük’teki 856 kontun durumu gündeme geldi. Firmadan kaynaklanan sıkıntılar sebebiyle teslimatı geciken konutlarla ilgili de Bayraktar mevcut firma ile sözleşmenin fesh edildiğini yeni bir firmayla işin tamamlanması ile ilgili sözleşme yapıldığını ve firmanın Gölcük’te çalışmalara başladığını söyledi. Işık ve Gönül konutların biran önce tamamlanması gerektiğini ifade ederek tüm projeleri yakından takip ettiklerini bundan sonra da takip etmeye devam edeceklerini söylediler.