Işık ve Köktürk Bekirpaşa’yı gezdiler.

Eylül 2, 2010  


Fırsat buldukça Ankara’dan İzmit’e gelen, belediyeler, esnaf ve halkla bütünleşen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık dün de Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’ü ziyarete ederek, beraber bölgede yapılan çalışmaları gezdiler.

 


 

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çalıştık ve Bekirpaşa’nın hızla değişiminin yanı sıra gelişimini de önemli ölçüde sağladık. Alt yapı çalışmaları tamamen bitirildi. Üst yapının da yüzde 80’i tamamlandı. Kalan çalışmaların bitirilmesi için yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz” dedi.

 


 


Okulların yetersizliğinin Bekirpaşa’nın en önemli sorunlarından biri olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Köktürk “Okul yapılması için belirlediğimiz iki yer bulunmaktadır. Burada yasal sorunları aştıktan sonra Milli Eğim Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak aşmaya çalışacağız” dedi.


 


Bekirpaşa Belediye Başkanı ile birlikte mahallelerde yapılan çalışmaları inceleyerek vatandaşlarla görüşen Milletvekili Fikri Işık İzmit’in geleceğinin Bekirpaşa olacağını söyledi.

 


 


Bekirpaşa merkez olacak

 

“İzmit’in gelişen yeri Kaymakamlık ve diğer idari birimler burada toplandığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Bekirpaşa Belediyesi’nin çok uyumlu çalışması ile çehresi değişen Bekirpaşa büyümenin merkezi olacak. Belki bunu şu anda fark edemiyoruz, ancak birkaç yıl sonra hep birlikte bunu göreceğiz.

 


 


Kanal boyu bulvarı ayrı bir değer kattı

 

Yenişehir Mahallesi Bekirpaşa’nın en sorunlu bölgesi idi. Burada yağmur suyu projesi hayata geçirildi ve diğer alt yapı çalışmaları hızla tamamlandı. D-100 karayolu ile Bekirdere Turan Güneş Caddesi arasında yapılan 20 metre genişliğindeki kanal boyu bulvarı Berkirpaşa’ya ayrı bir değer kattı. Hem çevre olarak, hem de ulaşım noktasında çok önemli bir yatırımdır. Tabiî ki çalışmalar bitmez. Fakat Bekirpaşa’da artık sadece bazı üst yapı çalışmalarının kaldığını memnuniyetle gördük. Okul eksikliğinin giderilmesi için de gereken yapılacaktır” diyerek Bekirpaşa’da olmaktan ve hizmetleri görmekten memnun olduğunu söyledi.