IŞIK VE ŞEKER’DEN DARICA’DA DERNEK ZİYARETLERİ

Şubat 3, 2013  

Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker Darıca’da dernek ziyaretleri yaptılar. Milletvekilleri Darıca’da sırasıyla Kelkitliler, Karslılar ve İspirliler derneklerini ziyaret ettiler.

Başkanlık’tan Sonra İlk Ziyaret Darıca’ya

Milletvekilleri Işık ve Şeker’e ziyaretlerinde Ak Parti İl yönetim kurulu üyesi Orhan Pala, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe yöneticileri ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak eşlik etti. Hafta içi TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçilen Işık ilk ziyaretini Darıca’ya gerçekleştirmiş oldu.

Kendi Evimizin İçini Kendimiz Temizleyeceğiz

Işık ve Şeker Darıca’daki dernek ziyaretleri kapsamında ilk olarak Kelkitliler Derneği’ni ziyaret ettiler. Dernek başkanı Ceyhan Kaya ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Milletvekilleri yerel ve genel konular hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulundular. Işık terör sorunun çözümü ile ilgili sorulan sorular üzerine “Terörle mücadeleye kararlılıkla devam ediyoruz. Dağdaki eli silahlı teröristlere karşı mücadelemiz aralıksız devam ediyor. Aynı anda terör örgütünün silah bırakması için de görüşmeler sürüyor. Terör örgütünü Türkiye’ye karşı hasmâne tutumda olan devletler zaman zaman kullanıyor. Biz kendi evimizin içini kendimiz temizleyeceğiz. Bu sorunu eninde sonunda çözeceğiz” dedi. Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de vatandaşların sorularını cevaplayarak TBMM’de son dönem yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Darıca’ya 7 Okul

Darıca’da Karslılar derneğini de ziyaret eden Işık ve Şeker dernekte vatandaşlarla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.  TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık ve Milletvekili İlyas Şeker Darıca’da eğitim yatırımlarını yakından takip ettiklerini söyleyerek “Bu yıl 7 okul yatırımını programa aldık. Bazıları yeni okullar bazıları da eski binaların yıkılıp yenilenmesi şeklinde olacak. Devam eden yatırımlar ve bu yıl yapılacak okullarla eğitim konusunda ilçemizde ciddi mesafe alacağız” dediler.

Kentsel Dönüşüm Bölgemiz İçin Çok Önemli

Darıca’da son olarak İspirliler Derneğini ziyaret eden Milletvekilleri vatandaşların sorularını cevapladılar. Işık burada yaptığı konuşmada” Bugün ilçemizde Kültür merkezimizin temelini attık. Bunun dışında da İlçe ve Büyükşehir belediyelerimiz birçok yatırımı hayata geçiriyor. Çalışmalarından dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de yaptığı konuşmada” Kentsel dönüşüm bölgemiz için çok önemli. Sanayiden dolayı çok hızlı ve yoğun göç aldık. Artık kentsel dönüşümle ilgili kanunları çıkardık. Devlet vatandaşların kentsel dönüşümü yapabilmesi için her türlü desteği veriyor. İlimizde şu an 9 denetim firması mevcut. Binaların denetiminden, yeni bina yapımına kadar devlet desteği var” dedi.