Işık ve Seyhan’dan Sessizlere Ziyaret.

Mayıs 26, 2011  

Milletvekili  Işık, Milletvekili Adayı Serkan Seyhan ile birlikte Kocaeli Sessizler Spor Kulübü Başkanı Onur Türk, Kulüp Müdürü Ali Dilek, Teknik Direktör Engin Kaya ve Kulüp Sekreteri Maksude Taşçı’yı kulüp binasında ziyaret etti.

Kocaeli Sessizler Spor Kulübü’ne yapılan ziyarette AK Parti Milletvekili Fikri Işık ve AK Parti Milletvekili Adayı Serkan Seyhan ’a AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve partililer eşlik etti.   Milletvekili Fikri Işık burada yaptığı konuşmada, Başbakanın özellikle engelli vatandaşlarımıza büyük değer verdiğini belirterek, “Bugüne kadar engelli diyerek toplumun dışına itilen sizleri göz ardı etmişlerdir. Aslında bunu yapan zihniyetler engellidir.  Bizler AK Parti hükümeti olarak engellilerimiz için iş olanakları oluşturmaya çalışarak onları kazanmaya çalıştık. Meslek kursları açarak istihdama yönettik” dedi. Işık, 1,5 yıllık süre içinde yaklaşık 14 Bin 500 kamu idaresinde özürlü ve engelli istihdamını sağladıklarını belirterek sürecin hala devam ettiğini kaydetti.

“Sizlerle Engelleri Aşmak İstiyoruz”

Milletvekili Işık konuşmasına şöyle devam etti; “Biz bunları hiçbir zaman seçim yatırımı olarak kullanmadık. Hayatın her alanında sizlere destek olmaya çalıştık. Eğitimde, sağlıkta ve sporda hayatın her alanında birlikte çalıştık. Sizlerin önüne engel olmak değil, sizlerle birlikte engelleri aşmak istiyoruz.  Bakın burada spor alanında birçok branşta başarı göstermişsiniz, bu gurur duyulacak bir olaydır. Bunun gibi aktivitelerin desteklenmesi lazım. Eğitimde bizlerin aracılığıyla Büyükşehir Belediyemizin yer tahsisi ile birlikte Nuh Çimento tarafından yaptırılan Engelli Okulumuz hizmete açılmıştır. Artık engelli çocuklarımız için asansörlerini, tuvalet ve diğer gereksinimlerini karşılayacak okullar yapıyoruz ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.”

Başarılar Diledi

28 yıldır futbol, voleybol, hentbol güreş ve diğer spor alanlarında olmak üzere 80 sporcuyla hizmet veren Kocaeli Sessizler Spor Kulübü’ne emeği geçen herkese teşekkür eden Milletvekili Işık, kulübün başarılarının devamını dileyerek “yeni başarılara imza atmanızı bekliyorum ve takipçisi olacağım” dedi.