Işık ve Seyhan Muhtarlarla Buluştu

Mayıs 26, 2011  

AK Parti Milletvekili Adayları Fikri Işık ve Serkan Seyhan, Belsa Plaza’da bulunan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesini ve Alikahya Jeetkundo Spor Kulübünü ziyaret ettiler.

İlk Ziyaretlerini Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesine gerçekleştiren milletvekili adayları Işık ve Seyhan’ı Şube Başkanı Vedat Yoldaş ile mahalle muhtarları kapıda karşıladı. Sohbet havasında geçen ziyarette Muhtarlar vekil adaylarına sıkıntılarını anlattı.

Muhtarların sorularına cevap veren AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Adayı Fikri Işık, “Günümüz şartlarında muhtarlarımızın e-devlet uygulamasının başlaması ile birlikte görev alanları biraz daha daralmıştır. Artık e-devlet oluştuktan sonra muhtarlarımızın çalışma alanları yeniden yapılandırılmaya gerek duyulmaktadır. Sizler vatandaşa hizmet vermektesiniz. Halkın sıkıntılarını bizlere ve belediyelere iletmektesiniz buda demek oluyor ki iyileştirmenin üçayağı olacak. Bu iyileştirme sürecinde siz, bizler ve belediyeler ortak çalışarak sorunları halledeceğimize inanıyorum. Kanun düzenlemesi artık şarttır yeni süreçte Muhtarlarımızın tâbi olduğu Köy Kanununda değişiklik yapılması gerekmektedir. Bakın bugünün Türkiye’sin de 2 seçmeni olan köylerimiz vardır. Onun için yeniden yapılandırma yoluna giderek sizlerin görev alanlarının yeniden belirlenmesi lazım. Bu düzenlemeleri de sizlerle birlikte yapacağız” dedi.

Daha sonra Alikahya Jeetkundo Spor Kulübünü ziyaret etti. Kulüp Başkanı Yüksel Yılmaz ve asistanı Yusuf Bulgur karşıladı. Gençlerin hazırlamış olduğu gösteriyi izleyen Fikri Işık ve Serkan Seyhan sporun her dalının sağlık ve beceri gücünü attırdığı için çok önemli olduğunu belirttiler.

Ziyarette Milletvekili adaylarına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve partililer eşlik etti.