IŞIK VE YERLİKAYA İSHAKÇILAR GÜREŞLERİNDE

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletekili Fikri Işık, Derince’nin Taşköprü İshakçılar Köyü 7. Hasat Sonu Yağlı Güreşleri etkinliğine katıldı. Etkinlikte yer alan AK Parti Sivas Milletvekili, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya, Başkan Karaosmanoğlu’nu ve Milletvekili Işık’ı er meydanına davet ederek, güreş tutmak istedi. Yerlikaya, konuşmak için çıktığı er meydanından önce AK Parti Kocaeli Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün’ün kendisine söz verdiğini, ancak meclis çalışmalarından dolayı bu güreşlere katılamadığını belirtti.

 


 

“İŞTE SANA PEHLİVAN”


Milletvekili Hamza Yerlikaya, “Nihat Ergün başkanımız bana söz verdi; ‘Kocaeli’ye gelirsen, seninle güreş tutarız’ diye. Ancak Nihat başkan Ankara’da, sizinle güreşelim” şeklinde espri yaparak, Başkan Karaosmanoğlu’nu er meydanına çağırdı. Başkan Karaosmanoğlu ise Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı göstererek, “İşte sana pehlivan” dedi. Bu cevaba gülerek Milletvekili Fikri Işık’ı yanına davet eden Yerlikaya, sözü milletvekili Işık’a verdi.

 


 

 

Bu davet ve neşeli konuşma üzerine mikrofonu eline alan Milletvekili Işık, er meydanına birlikte geldiği Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya’ya, “Biliyorsun Nihat başkanımız, Türkiyemiz’in sorunlarını çözmek için Ankara’da meclis çatısı altında güreşiyor. O güreş daha zor Hamzacığım” diyerek, binlerce güreşseverin alkışını aldı.

 

 


 


İBRAHİM BAŞKANI KUTLUYORUM


Kocaeli’nin dört bir yanının proje ve yatırımlarla dolu olduğunu belirten milletvekili Hamza Yerlikaya, “Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu huzurlarınızda tebrik edip kutlamak istiyorum. Kendisinin ve ekibinin başarılı çalışmaları Kocaeli’ni tam bir Avrupa kenti yapmıştır. Özellikle spora verdiği destekten dolayı kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.