Işık, Yapımı Devam Eden Okul İnşaatlarını İnceledi.

Mart 1, 2011  

Milletvekili Işık, Yenidoğan mahallesindeki Mehmetcik İ.Ö.Okulunun inşaatının yeni döneme yetişeceğini söyledi

 Işık, Mehmetçik İ.Ö.O’nu inceledi

 TBMM milli eğitim komisyonu üyesi Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Yenidoğan mahallesinde inşaatı devam eden 24 derslik Mehmetçik İlköğretim okulunu yerinde inceledi. Kocaeli’ deki okul sayısının nüfus hızına ve oranına göre arttırdıklarını belirten Milletvekili Fikri Işık, Yenidoğan mahallesinde bu dönem başlayan İlköğretim okul inşaatının yeni döneme yetişeceğini müjdeleyerek, “Depremde ağır hasar gören Mehmetçik İ.Ö.Okuluna özel önem verdik. Yeni okullar yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni okullarla beraber dersliklerdeki öğrenci sayısını 30’ a indireceğiz” dedi.

VATANDAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Yenidoğan mahallesinde yapılan İlköğretim inşaatı incelemesinde Milletvekili Fikri Işık’ a İzmit Belediyesi Muhtarlar Masası sorumlusu İbrahim Elgin, Ak Parti İl Başkan yardımcısı İshak Yıldırım,Yenidoğan Mahalle Muhtarı Fevzi Kocaman, Serdar Mahalle muhtarı Sedat Şenbay ve Zabıtan Mahalle Muhtarı İsmail Candan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okul inşaatının hızlı bir şekilde yapılmasından memnun kalan vatandaşlarda, Fikri Işık’ a teşekkür etti.

IŞIK “YENİ OKULLAR YAPACAĞIZ”

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Kocaeli’ nin bazı mahallelerinde hızlı bir şekilde nüfus artışı oldu. Buralarda okul ihtiyaçlarının doğması ile birlikte çalışmalara başladık. Yenişehir Mahallesinde Mehmet Ali Paşa İ.Ö.Okulu inşaatı devam ediyor. Onun yanında Yarbay Refik ve Ziya Gökalp İ.Ö.Okullarına yeni ek binalar yapıyoruz. Bu arada Kocaeli’ne yeni okullar yapmak için TOKİ ile birlikte görüşmeler yapıyoruz ” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ YÜRÜMESİN”

Okul inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Işık ”Okul inşaatlarını yakinen takip ediyoruz. Evlerinden okula gitmek için çıkan çocuklarımız, evlerine en yakın olan okullara gitsin istiyoruz. Trafik akışı olan yollardan geçerek okullarına gitmesine razı olamayız. O yüzden çocuklarımızı çok yürütmemek için okul inşaat çalışmalarını bitirip önümüzdeki eğitim öğretim yılına kazandırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.