Işık “Yenişehir’ e yeni okul”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Yenişehir mahallesinde inşaatı devam eden 24 derslik İlköğretim okulunu yerinde inceledi. Kocaeli’ deki okul sayısının nüfus hızına ve oranına göre arttırdıklarını belirten Milletvekili Fikri Işık, Yenişehir mahallesinde bu dönem başlayan İlköğretim okul inşaatının yeni dönemde, Yenişehir mahallesine kazandırılacağını söyledi.

 


 

 

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

 

İzmit İlçesine bağlı Yenişehir mahallesinde yapılan İlköğretim inşaatı incelemesi yapan Milletvekili Fikri Işık’ a İzmit kaymakamı Sabit Kaya, İzmit ilçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Cuhadar, Ak Parti İl yöneticileri Erdoğan Çakır ve Adnan Turan, ilçe başkanı Nedim Arsal, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Okul inşaatının hızlı bir şekilde yapılmasından memnun kalan vatandaşlarda, Fikri Işık’ a teşekkür etti.

 

IŞIK “İHTİYAÇ VARDI”

 

“Kocaeli’ nin kısa sürede merkezi haline gelen Yenişehir mahallesi planlı bir şekilde büyüdü. Aynı oranda hızlı bir şekilde nüfus artışı da gözlenen mahallede okul ve sosyal alanlar ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak ciddi bir kaynak arayışı içerisine girildi. Tüm tespit ve çalışmalarımız sonucunda Yenişehir mahallesine 24 derslik modern bir okul yapma kararı aldık ”dedi.

 


 

“ÇOCUKLARIMIZ YÜRÜMESİN”

 

Okul inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Işık ”Okul inşaatını yakinen takip ediyoruz. Bu çevredeki çocuklarımız bu bölgeye yakın olmayan Mimarsinan İlköğretim okuluna gidiyordu. Çocuklarımızın trafik akışı olan yollardan geçerek okullarına gitmesine razı olamayız. Zaten bölgedeki okullarımızın da kapasitesini doldurmuş durumda. Bu okul sayesinde civardaki okullarında yükü hafiflemiş olacak. En kısa sürede inşaatı bitirip önümüzdeki eğitim öğretim yılına kazandırmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.