Işık”Ak Parti’den Güçlü Bir Takım Yok”

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın bayramlaşma programına katılan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, biz güçlü takımız diyerek, Türkiye’de şu anda Ak Parti’den güçlü bir takımın bulunmadığına dikkat çekti.


Ak Parti Kartepe İlçe Binası’nda gerçekleşen bayramlaşma programına Kocaeli Milletvekili Fikri Işık başta olmak üzere İl yöneticileri İshak Yıldırım, Mehmet İpşiroğlu, Orhan Arıkan, Zeki Özüer, Mehmet Balaban, İl Genel Meclis Üyeleri Fahim Kılıç, Hasan Tabay, Belediye Meclis Üyeleri ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile partililer hazır bulundular. Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve teşkilat üyeleri bayramlaşmaya katılan konuklarını kapıda karşılayıp lokum ve çikolata ikram ettiler.

 


Karabalık Işık’ı enişte olarak gördü


Toplantı salonunu dolduran partililere hitaben bitr konuşma yapan Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, ilçenin en uzak yerleri olan Eşme Ahmediye ve Pazarçayırı başta olmak üzere ilçenin dört bir yanından bayramlaşmaya gelen mahalle temsilcileri ve partililere teşekkür ederek herkesin bayramını kutladı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, partinin bütün yetkili kurullarının bir araya geldiği bu bayramlaşma programında bayram coşkusu içinde bayrama yakışan birlik ve beraberlik içinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Karabalık, vekil Işık’a katılımı için teşekkür ederken kendisini enişte olarak gördüklerini ifade etti.

Ak Parti’den güçlü bir takım yok


Bayramın özünün kardeşlik olduğunu hatırlatan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, enişte olarak alkış almaktan gurur duyduğunu belirterek, “Enişte olduğumun açıklandığında yaptığınız alkışların zorluğunu biliyorum. Türkiye’nin her köşesi önemli ama Kartepe’nin yeri bir başkadır” dedi.


Ak Parti’nin güçlü bir takım olduğuna dikkat çeken Işık, “Vekil arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız, il ve ilçe teşkilatları, gençlik, kadın teşkilatları, mahalle temsilcileri, belediye meclis üyeleri olarak hepimiz bir takımız. Herkes takım olarak nerede oynayacağını biliyor. Hepimizin koordinatörü durumundaki il yönetimiz ile güçlü bir takımız. Türkiye’de şu anda Ak Parti’den güçlü bir takım yok. Zamanı geldiğinde çok net skorlar almayı bilen bir ekibiz. Kocaeli Teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içinde herkes kendi konumunda görevini yapan bir takım görüntüsünü vermiştir” dedi.

 Kimse kimsenin yerine göz dikmeyecek


28 Mart seçim süreci ile ülkenin önünü açtıklarını hatırlatan Işık, partinin genel politikaları hakkında bilgilerde verdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yılında bu ülkeyi süper lige çıkartacaklarını belirterek, “Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri sahip ülkeler arasında ilk 10’da yer alması için çalışıyoruz” dedi. Yenidünya düzeni içinde yer alma gayretinde olunduğuna vurgu yapan Işık, “Biz bu dönemde iyi bir takım olarak dünya liginde oyuncu olacağız. İyi oyuncu olmak için bazı şartlar var. Kimse kimsenin yerine göz dikmeyecek.


Ekonomide de çok önemli adımlar attık


Takım çok idman yapıp çalışacak. Biz halı altına süpürülen sorunları tek tek çözelim dedik. Yeni oluşan düzende siz oyuncu olacaksınız, takımda sorun olmayacak. Onun için bugüne kadar ertelenen problemleri tek tek ele alıyoruz. İşte demokratik açılımda bunlardan biri. Onun içinde ben de Güneydoğuda 14 ilden sorumlu olarak görevlendirildim” dedi. Ekonomide de çok önemli adımlar atıldığını belirten Işık, yalnız takımın iyi olmasının yeterli olmadığını düşünerek tribün desteğinin de alınması anlamında komşu ülkelerle iyi geçinilmesi gerekliliğini anlattı. Işık, “Yakın ve uzak komşu ülkelerle arası çok iyi bir ülke olmak durumundasınız. Komşularımızla ilişkilerimiz, politikamız öncelikli beğenisini ve sempatisini almış bir ülke konumuna gelmiş olarak artık tribünlerden de gerekli desteği almaya başlamış olacağız ve komşularımızla maksimum iş birliği politikasını uygulamaya başlamış olduk” dedi.