IŞIK”BİZİM MEDENİYETİMİZDE ZULME KARŞI ÇIKMAK VARDIR”

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Darıca ve Hereke’de dernek ziyaretleri yaptı. Işık ayrıca Hereke Sümer Camii meydanında vatandaşlarla birlikte iftar açtı.

Hereke’de Gümüşhanelilere Konuk Oldu

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şemsettin Ceyhan, Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan, Hereke Koordinatörü Faruk Denli ile birlikte gittiği Hereke Gümüşhaneliler Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’ın da katıldığı ziyarette Işık Herekelilere yapılan icraatları ve planlanan projeleri anlattı. Suriye konusunda sorulan sorular üzerine Işık “Bizim medeniyetimizde zulme karşı çıkmak vardır. Esed şu an kendi halkına zulmediyor. Biz kim yaparsa yapsın zulme karşı çıkar mazlumun yanında oluruz” dedi. Ayrıca Kışladüzü mahallesindeki kamyon trafiğini çözmek için Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kamyon yolu için Işık’a teşekkür eden dernek üyeleri zaman zaman taş ocaklarının dinamitle patlatma yapmasından rahatsızlıklarını dile getirdiler. Işık da konunun takipçisi olduğunu taş ocakları ile ilgili kalıcı bir çözüm bulunması için devletin ilgili kurumlarının çalışma yaptığını söyledi.

Darıca’da Erzurumlularla Buluştu

Işık dernek ziyaretleri kapsamında Darıca Erzurumlular Derneğini de ziyaret etti. Milletvekili Fikri Işık Ak Parti İl yönetim kurlu üyeleri Orhan Pala, Ayhan Naci Yılmaz, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Darıca Belediye Bakanı Şükrü Karabacak’la birlikte gittiği Erzurumlular derneğinde gece geç saatlere kadar vatandaşlarla sohbet etti. Dış borç ile ilgili sorulan sorular üzerine Işık” Devletin dış borcu ve toplam kamu borcu birçok gelişmiş ülkenin altında. Borç oranımız düşük olduğu için küresel krizden etkilenmedik. İMF’ye borcumuzu da bitiriyoruz. Hatta 5 milyar dolar kredi verdik” dedi. Ülkenin büyümeye devam ettiğini de söyleyen Işık “hedefimiz 2023 yılında işsizliği %5’in de altına çekmek” dedi. Işık ayrıca dernekte yaptığı konuşmada başarılı çalışmaları nedeniyle Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür etti.