IŞIK”EĞİTİM’DEKİ ÇITAYI YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Eylül 2, 2010  

Işık ve Küçük 13 okul’da inceleme yaptı


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilimizde eğitim alanındaki çalışmalarına devam ediyor. TBMM’de Milli Eğitim komisyonu üyesi olan Işık İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük ile beraber geçtiğimiz hafta Körfez  ilçesindeki okulları gezip İlimtepe’deki okul sorununu çözme aşamasına gelmişlerdi. Bu hafta da Gebze,  Çayırova ve Darıca ilçelerini gezen ikili çeşitli konularda çalışma yapmaya karar verdiler.


Gebze’deki Okul Çalışmalarını İncelediler


İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan ile beraber Gebze’deki okulları gezen Işık ve Küçük sırasıyla Mesude İşbilen İ.Ö.O, Fevzi Çakmak İ.Ö.O, Yavuz Selim İ.Ö.O’larını ziyaret ettiler.  Işık  4-5 ay önce gidip tespit ettiği okullarda başlatılan ek bina inşaatlarını ve yeni açılan okullardaki çalışmaları inceleyip işlerin yavaşlamasına neden olan bazı kurumlarla  görüşmeler yaparak  daha hızlı hareket edilmesini istedi.


Çayırova’da 2 Yeni Okul Yeri İçin Çalışmalara Başlanacak


Daha sonra Çayırova ilçesine geçen Işık burada İl Milli Eğitim  Müdürü Mehmet Küçük , Çayırova Belediye Başkanı Faruk Taşçı, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Bekir Yümnü ve Ak Parti  Çayırova İlçe Başkanı Bünyamin Çifçi ile beraber sırasıyla Tahsin Tarhan İ.Ö.O. ,  Ahmet  Yesevi  İ.Ö.O. ,  İstiklal İ.Ö.O. , Yunus Ergül İ.Ö.O. , Reysaş İ.Ö.O., Çayırova Kız Meslek Lisesi ve Çayırova  Genel Lise inşaatı’nı inceledi.  Işık  ilçede eğitim ile ilgili çalışmalarda Belediye Başkanı Faruk Taşçı’nın büyük katkıları olduğunu ve bu konuda kendisine teşekkür ettiğini söyledi.  Daha sonra Işık beraberindekilerle eldeki verileri de değerlendirerek 2 yeni okul için de yer tespitinde bulundu. Tespit edilen yerleri yerinde inceleyen Işık çalışmalara başlanması konusunda Belediye Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdürü ile görüş birliğine vardılar. Işık burada Yaptığı açıklamada “  Bu yıl Çayırova’da 5 yeni okul yapıldığını  önümüzdeki sene de bu temponun devam etmesi halinde  Çayırova ilçemizde  eğitim alanında önemli bir mesafe alınacağını”  söyledi.


Darıca Eğitim’de en Öncelikli İlçemiz


Ziyaretlerine Darıca ilçesi ile devam eden Işık,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Orhan Pala ile beraber  Sarkuysan tarafından yaptırılan okul inşaatını, Gökşen M. Yücel Lisesi’ni ve Barış ilköğretim okulu ek bina inşaatını inceledi. Işık “Eldeki verileri göre Darıca’nın eğitim açısından en öncelikli  ilçe olduğunu bu yüzden ilçede eğitim konusundaki eksikleri gidermek için çok çalışacaklarını” söyledi.  Abdi İpekçi mahallesinde de okul yeri bakan Işık,  Gebze barış mahallesinde de incelemelerde bulunduktan sonra İzmit’e döndü.