Işık”Geçen Sene Başlattığımız Okul Projeleri Tamamlandı”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Gebze’de geçen sene Şubat ayında gezip yeni bina yapılması için çalışma başlattığı okulları gezdi. Işık;  İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, İl Genel Meclis üyeleri Kadir Gürkan ve Ediz Öztürk’ün de iştirak ettiği programda yapımı tamamlanmak üzere olan Yavuz Selim, Fevzi Çakmak ve Mustafa Paşa ilköğretim okullarının yeni binalarında incelemeler yaptı.

 


 

 


Işık “Geçen Sene Çalışma Başlattığımız Okullar Bu Sene Hizmete Giriyor”


 


TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi olan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık okullarda yaptığı inceleme sırasında yaptığı açıklamada “Geçen sene Şubat ayında il başkan yardımcımız Ekrem Özenir ve ilçe milli eğitim müdürümüz Aydın Ceylan ile yaptığımız incelemelerde Yavuz Selim, Fevzi Çakmak, Mustafa Paşa, Chrysler 50. Yıl okullarında acilen yeni binaya ihtiyaç olduğunu tespit etmiştik. Daha sonra dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük ve Kocaeli Valimiz Gökhan Sözer ile okullara yeni bana yapmak için çalışma başlattık. Okul projelerini yakından takip ederek  Ankara ve Kocaeli’nin ek kaynaklarını harekete geçirdik.  Başlattığımız okul inşaatlarının üçü tamamlanarak hizmete hazır hale geldi. Chrysler 50. Yıl ilk öğretim okul da bu hafta 35 derslikli olacak şekilde ihale edilecek. Bu okullar Gebzelilere hayırlı olsun. Bundan sonra da okullar ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

 


 


Yavuz Selim ve Güzeller Mahallelerine  Sağlık Ocağı İçin Çalışma


 


Işık Gebze programı kapsamında yetkililerle beraber Yavuz  Selim ve Güzeller Mahallelerinde ihtiyaç duyulan sağlık ocakları için de çalışma yaptı. Işık burada yaptığı açıklamada “Uzun süredir yer sorunu nedeniyle Yavuz  Selim ve Güzeller mahallelerinde sağlık ocağı yapımına başlanamıyor. Bunu çözümü için iki mahallede de incelemeler yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Gebze Belediyesi’nin içinde olduğu bir çözüm yolu bulduk. Konunun üzerinde çalışıp iki mahallenin sağlık ocağı yeri sorununu çözmeye çalışacağız” dedi.