IŞIK’TAN DERİNCE ZİYARETİ

Eylül 17, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince’de çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

Derince İlçe Başkanlığı Yeni Binasına Taşındı

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince programı çerçevesinde ilk olarak yeni binasına taşınan Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Enver Açlık, Halil Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ve yönetiminin hazır bulunduğu ziyarete Işık partinin Derince’de yeni terine taşınmasından dolayı ilçe başkanı ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletti.

Sarıkamışlılar Derneği Ziyareti

Işık Derince’de programı çerçevesinde Yenikent’teki Sarıkamışlılar derneğini de ziyaret etti. Sarıkamışlılar Derneğinde vatandaşların sorularını cevaplayan Işık 4+4+4 olarak bilinen yeni sistemin öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmada daha etkili olacağını söyledi. Ayrıca verilen seçmeli ders imkânı ile spor, sanat gibi alanlarda da erken yaşta kendini geliştirmenin mümkün olacağını belitti. Işık ayrıca Derince Araştırma Hastanesini büyütmek için çalışma yaptıklarını. Askeri hastane alanını Araştırma Hastanesi bünyesine katmak için TOKİ ve MSB ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi

Kelkitliler Derneğinde Çay Sohbeti

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık son olarak gittiği Derince Kelkitliler Derneğinde vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Işık burada yaptığı konuşmada “ Ekonomi alanında uyguladığımız doğru politikalarla dünyada kriz varken biz büyümeye devam ediyoruz. Son olarak işsizlik oranların %8,2 rakamını yakaladık. Bu oran birçok AB ülkesinden daha iyi performans gösterdiğimizin bir göstergesidir” dedi. Işık Derince’deki yatırımları da değinerek “Bu yıl ilçeye sağlık meslek lisesi açıyoruz. Ayrıca ilçemizde Endüstri Meslek Lisesi inşaatımıza başladık” dedi.