IŞIK’TAN DİLOVASI KÖYLERİNE ZİYARET

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Dilovası’nın köylerini ziyaret etti.

Demirciler Konağını Restore Edilecek

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Vezir Kara, İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, ilçe yöneticileri ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’la birlikte sırasıyla Demirciler, Köseler ve Çerkeşli Köylerini ziyaret etti. İftarı Gebze- Tavşanlı köyünde açan Işık daha sonra gittiği Demirciler köyünde vatandaşlarla çay içti. Sorulan soruları cevaplayan Işık” Köylerin Büyükşehir sınırlarına dâhil edilmesinden sonra köylerin kaderi değişti. Artık köylerimize sıcak asfalt kaplanmış yollarla ulaşıyoruz. Köylerde arıtma tesisleri kuruyoruz. Eskiden hayal dahi edilmeyen birçok hizmeti yerine getiriyoruz. Ayrıca köyümüzdeki Demirciler konağını da restore edeceğiz” dedi.

Trakya Büyüklüğünde Ormanı Ülkeye Kazandırdık

Demirciler köyünden sonra Köseler köyüne giden Işık burada da kahvehaneleri dolaşarak köy halkının ramazanını kutladı. Teravih namazı sonra Köseler sakinleri ile oturan Işık “Bu bölgeler eskiden faili meçhul cinayetlerle anılıyordu. Çetelerle, mafya ile mücadelemiz sonucu artık böyle olaylar olmuyor. Asayiş konusunda büyük mesafeler aldık” dedi. Işık ormanlar konusunda da ciddi çalışmalar yaptıklarını ve son 10 yılda Trakya büyüklüğünde ormanı ülkeye kazandırdıklarını söyledi.

Çerkeşli Son Durak

Işık Dilovası programı çerçevesinde son olarak Çerkeşli köyünü ziyaret etti. Gece geç saatlere kadar köyde kalan Işık “ Bizim dönemimizde Kandıra Gıda OSB dışında hiçbir yeni OSB kurulması kararı alınmadı. Biz mevcut OSB’lerin boş kapasitelerinin kullanılmasında yanayız” dedi. Ekonomik gelişmelerden de bahseden Işık “Eskiden devlet bankaları zarar ediyor ve ülkeye büyük faturalar ödetiyorlardı. Artık Devlet Bankaları kar rekorları kırıyor. Hazineye para aktarıyor. Bu ülkede yolsuzluğun olmadığının en önemli göstergelerinden biridir” dedi.