IŞIK’TAN GEBZE’DEKİ OKULLARDA İNCELEME

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık Gebze Beylikbağı bölgesindeki okullar ve okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Hürriyet Mahallesine İlköğretim Okulu
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı ile birlikte Beylikbağı bölgesini gezdi. İlk olarak Hürriyet Mahallesinde yapımı devam eden ilköğretim okulunu inceleyen Işık ”Bu bölgede okul olmadığından çocuklarımız sıkıntı çekiyordu 2 yıl önce bu arsayı kamulaştırdık. Şimdi okul inşaatı bitme aşamasına geldi. Biz çalışmaları yerinde görmek amacıyla buradayız” dedi.

Beylikbağı İlköğretime Yeni Bina
Daha sonra Beylikbağı ilköğretim okuluna giden Işık burada da yıkılıp yeniden yapılan okulun son durumunu yerinde gördü. Işık” Burada eski bir okul binamız vardı. İki yıl önce gelip görmüştük. Daha sonra Sn. Valimizin de desteğiyle yatırım programına aldık. Artık yeni bina tamamlandı. Ufak tefek eksiklerde giderildikten sonra okul hizmete girecek” dedi.

Yeni Okul Yatırımlarımız Olacak
Gebze’deki programına Fatih ilköğretim okulu ziyareti ile devam eden Işık burada da ilçe milli eğitim müdür vekili Hakkı Özgür’den bölgedeki derslik, okul ve öğrenci sayılarının son durumu hakkında bilgi aldı. Işık” Gebze’de eğitimin kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Beylikbağı bölgesi de bizim için son derece önemli. Bugün okullarımızı gezdik. Bölgede yeni yatırımlarımız olacak. İktidar olarak halkımıza her konuda en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.