Işık’tan Gençlere Demokratik Açılım Bilgisi

Eylül 2, 2010  

        Türkiye’nin önemli gündem konularından olan ve uzun bir süreci kapsayan demokratik açılımla ilgili olarak Türkiye genelinde devam eden bilgilendirme toplantıları ilimizde de de yapılıyor. Kocaeli’de ilçeleri tek tek ziyaret edip demokratik açılımı anlatan, Ak Parti Genel Merkezi tarafından hafta sonu Muğla il danışma meclisi toplantısına demokratik açılım ile ilgili konuşmacı olarak görevlendirilen Işık; Muğla dönüşü Darıcalı gençlerin konuğu oldu. Ak Parti Darıca İlçe Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirilen program yeni yapılan ilçe teşkilat binasının konferans salonunda yapıldı.

 


 


       İlçe gençlik kolları ve mahalle gençlik kolları yönetimlerinin tam kadro katıldığı programa, İlçe başkanı ve yönetiminden ve İl ana kademe yönetiminden de katılım oldu. Gençlik kolları tarafından hazırlanan ve başbakanımızın demokratik açılım süreciyle ilgili değerlendirmelerinin olduğu 10 dakikalık slayt gösterimi yapıldı. Daha sonra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sn: Gökmen HASTÜRK kısa bir selamlama konuşması yaptı. Gençlik olarak demokratik açılım sürecine sonuna kadar destekçi olduklarını bildirdi.

 


 


       Daha sonra Kocaeli milletvekili Fikri IŞIK demokratik açılım süreciyle ilgili olarak hükümetin yapmak istediklerini, konunun bütün boyutlarını kapsayan uzun bir değerlendirme de bulundu. Yaklaşık bir buçuk saat süren değerlendirmenin ardından soru cevap kısmına geçildi ve IŞIK gençlerden gelen soruları cevaplandırdı.