Işık’tan Gölcük’e 3 Yeni okul müjdesi

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili ve Milli Eğitim komisyon üyesi Fikri Işık önceki gün okul sorunlarını görüşmek için İlçemize geldi. İlçemizde geçen sene eğitime başlayan İhsaniye Sağlık Meslek Lisesine gelen Milletvekili Işık’ı Gölcük Belediye Başkan vekili İsmail Gençdemir, Gölcük Belediyesi Genel koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, AK Parti İl Bakan yardımcısı İdris Alp, AK Parti Kocaeli yönetim kurulu üyesi Musa Şenol, AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Demir ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Sağlık Meslek Lisesinin içini ve etrafını katılımcılarla birlikte gezen Işık, Sağlık Meslek Lisesinin dayanıklı olmadığına vurgu yaparak, 2 yıl sonra lisenin yıkılıp mevcut yere yeni lisenin yapılacağını belirtti.

Gölcük okullarla yapılanacak

Sağlık Meslek Lisesinin ardından Gölcük’e bir de  TOKİ işbirliğinde yapılması planlanan bir okulu kazandıracaklarını belirten Milletvekili Işık, lise ya da İlköğretim Okulun yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Eskiden Deniz feneri prefabriklerinin olduğu alanın  yapılması planlanan okul için uygun olacağını belirterek, 25 Mayıs’ta ihalenin yapılacağını dile getirdi. Ayrıca Ulaşlı’ya Anadolu öğretmen lisesi yapılması için çalışmalara başladıklarını belirten Milletvekili Işık, aynı zamanda da Kocatepe İlköğretim Okulunun bu sene yıkılacağını ve yerine yeni okulun inşa edileceği müjdesini de verdi.

İlçe Danışma Meclisi

Gölcük programı kapsamında ilçede esnaf odasını ziyaret eden Işık; akşam saatlerinde de ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı. Milletvekili Fikri IşıkToplantıda yaptığı konuşmada partililere özellikle anayasa değişikliğinin önemini ve ülkeye kazandıracaklarını anlattı.