IŞIK’TAN İNÖNÜ CADDESİNDE ESNAF ZİYARETİ

Ağustos 12, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’te çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Hüseyin Paşa’da İnceleme

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ak Parti il başkan yardımcısı Adem Koç, il yönetim kurulu üyesi Ahmet Berberoğlu, İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ilçe yöneticileri ve İzmit belediye meclis üyesi İbrahim Elgin’le birlikte ilk olarak Çukurbağ mahallesindeki tarihi Hüseyin Paşa camisinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir belediyesinin düzenlediği tarihi mezarlık alanını inceleyen Işık tarihi mekânlar şube müdürü Volkan Şenel’den bilgi aldı. Işık ”Büyükşehir belediyemizin böyle tarihi mekânlara sahip çıkması bizi gururlandırıyor. Tarihimize sahip çıkmaz hepimizin görevi” dedi. Camii cemaati ile de bir süre sohbet eden Işık çevredeki dükkânlara da uğrayarak işlerinde başarılar diledi.

Esnaf Ziyareti

Işık daha sonra İnönü caddesindeki esnafları ziyaret ederek görüş, öneri ve şikayetlerini dinledi. Çınarlı camisine kadar esnafları tek tek ziyaret eden Işık ramazan ayında daha çok gündeme gelen gıda güvenliği konusunda da “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız artık denetimleri daha sıkı yapıyor. Gıda denetimi arttıkça işini iyi yapan esnaf rahat eder. Vatandaşımız da daha güvenli ve kaliteli hizmet alır” dedi.

Akçokoca Mahallesinde Tarih Ayağa Kalkıyor

Çınarlı’dan sonra Akçakoca mahallesine giden Işık mahalle muhtarı Mehmet Şahin ile birlikte yapılan çalışmaları gezdi. Tarihi Akçakoca camisini inceleyen Işık’a Muhtar Şahin eserin restore edilmesi konusundaki katkılarında dolayı teşekkür etti. Caminin içinde ve dışında yapılan çalışmaları inceleyen Işık “ Akçakoca camimiz tarihi görünümüyle yenilenerek tekrar hizmete girdi. Portakal mescidi, İmaret ve Akçakoca camilerinin restorasyonlarından sonra şimdi de Zıbıncı mescidini programımıza aldık. Bölgede ayrıca belediyelerimizin ve TOKİ’nin de eski eserler ile ilgili çalışmaları sürüyor. Hep birlikte bu bölgede tarihi ayağa kaldırıyoruz” dedi.