Işık’tan İspir’e ziyaret

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Milletvekili Fikri Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspir’i makamında ziyaret etti. Hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Işık “İl Milli Eğitim Müdürümüz İstanbul ve Samsun’da başarılı çalışmalara imza attı. Burada da başarılı çalışmalar yapacağını biliyorum. Kentimizin OKS ve ÖSS’de başarılı noktalara çıkarılacaktır. Dilovası, Çayırova ve kısmen Gebze ilçelerimizde eğitim konusunda derslik sıkıntısı yaşanıyor. Kentimizde önemli eğitim projelerinden olan Meslek Edindirme Projesi kapsamında çalışmalar yapılıyor” dedi.

 


 

         Ziyaretten dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli “Güzel hizmetlerle vazifelendirildik. Kocaeli halkına güzellikle katmak için çalışmalar yapıyoruz. 303 bin öğrencimizi 15 günlüğüne bugün ailelerine teslim ettik. Kentimiz eğitim konusunda oldukça ileriye gitmiş durumdadır. Okul Öncesi eğitimde gözle görülür bir başarımız var. Başbakanımızın eşi tarafından hayata geçirilen Anne Kız okula kampanyasında il olarak ülke genelinde ikinci durumdayız. Her şeyin karne olmadığını, OKS, ÖSS olmadığını velilerimizin bilmesi gerekiyor. Her alanda güzel hizmetler yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

 


 

         Kentin derslik ve okul ihtiyacı olduğunu belirten Milletvekili Işık “Bu yönde eğitime yüzde 100 destek kampanyasında yanlış bilinen kamuoyunda bir olgu var. Yapılan okulun bedeli hayırsever tarafından vergiden düşülmüyor. Kamu da vergi oranı yüzde 20’dir. Hayırsever sadece bu oranı düşebiliyor. Kent genelinde 9500 derslik var. Bu dersliklerin 6 bin tanesi Cumhuriyet döneminde yapıldı. 4 bin fazlası AK Parti iktidarı ile yapıldı. Eğitime herkesin katkı sağlaması gerekiyor. Bu yönde gereken desteğin verilmesi önemlidir” dedi.