IŞIK’TAN İZMİT’İN KÖYLERİNE ZİYARET

Temmuz 10, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’in köylerini ziyaret etti. Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ilçe yöneticileri Sami Çınar ve Yakup Karaaslan’ın eşlik ettiği programda Işık Solaklar ve Eseler köylerine misafir oldu.

Solaklar Ve Eseler’de Köy Halkı İle Biraraya Geldi

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’teki köy ziyaretleri kapsamında ilk olarak Durhasan-Solaklar köyüne misafir oldu. Köy Muhtarı Burhan Tuğtekin ve köy halkının katıldığı programda Işık vatandaşların görüş, öneri ve şikâyetlerini dinledi. Daha sonra Eseler köyüne giden Işık köy muhtarı Sadık Savurtaş ve köy halkı ile biraraya geldi. Vatandaşların tarım politikaları, genel siyasi konular ve yapılan hizmetlerle ilgili sorularını cevaplayan Işık ”Hükümetimiz tarıma büyük destekler veriyor. Birçok yeni destekleme iktidarımız döneminde başlatıldı. Birçok yeni yasal düzenleme yapıldı. Bunun olumlu sonuçlarını tarımsal üretim, ihracat artışlarında görüyoruz “ dedi.

Işık ”2005 Senesinde Söylemiştim Yine Söylüyorum; Arazinizi Satmayın”
Işık sorulan bir soru üzerine “2005 yılında söylemiştim bugün de söylüyorum. Mecbur olmadıkça bu bölgelerde köylülerimiz arazilerini satmasınlar. Düğün yapacağız, başka işlerde kullanacağız diye arazilerini satanlar bugün pişman. Bu bölgelerde arazi her geçen gün daha da değerlenecek“ dedi.