IŞIK’TAN KARTEPE ZİYARETİ

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kartepe ilçesini ziyaret etti. İlk olarak ilçe milli eğitim müdürü Seyfetin Nuroğlu’nu ziyaret eden Işık ilçenin eğitim ile ilgili durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra Kartepe’de okulları ve eğitim alanlarını gezen Işık İftar’da şehit ve gazi aileleriyle buluştu. Işık ; İftar sonrası Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın yaptığı ziyaret programları çerçevesinde  ilçe halkıyla bir araya geldi.

 


 


Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önceki akşam Uzunçiftlik Emekevler Camii’nde kıldığı teravih namazı ardından cemaatle sohbet etti. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve yönetimi ile meclis üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette Işık, camii imam ve müezzininin sesinden etkilendiğini ifade etti. Işık’ı karşılarında bulan camii cemaati vekile dilek ve sıkıntılarını aktardılar.

 


 


Işık ve beraberindekiler daha sonra Kartepe Trabzonlular Dernek lokalinde üyelerle biraya geldi. Ahmet Dilek’in başkanlığını yaptığı Kartepe Uzunçiftlik Konak Mahallesi üzerinde geçtiğimiz ay açılışı yapılan lokale ziyarette bulunan Işık, yurt dışında olduğundan katılamadığı açılış sonrası ziyarette bulunduğunu açıkladı ve hayırlı olsun diledi.


 


Kartepe’nin sorunlarının da masaya yatırıldığı ziyarette Işık, “Kartepe’nin en önemli ihtiyac ilçe olmaktı. Ak Parti’li belediye başkan adayının burayı kazanması ile ilik de doğru iliklendi. Bu bütünlüğün sağlanması ardından çalışmalara verdiğimiz destekle 5 yıl sonunda Kartepe’nin sorunlarının tek tek çözülmekte olduğu daha iyi görülecek” dedi.

 


 


Fikri Işık, Sapanca yolunun duble olması ve Kent Meydanı ile ilgili çalışmalara destek verdiklerini hatırlattı. Bölgede hava ulaşımının sağlandığı Cengiz Topel Havalimanı’nın sivil havacılığa açılması ile ilgili soruya ise Işık, kargo taşımacılığına yönelmenin daha akılcı bir yaklaşım olduğuna dikkat çekti.