Işık’tan zırhlı birliklere ziyaret

Ağustos 20, 2016  

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bakanlığının taşınması planlanan Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığını ziyaret ederek, komutanlık arazisinde incelemelerde bulundu

 

D17I3129

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bakanlığının taşınması planlanan Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığını ziyaret etti.

Işık, Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığını ziyareti sırasında Tuğgeneral Bülent Tuğrul tarafından karşılandı. Bakan Işık’a Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) Korgeneral Tahir Bekiroğlu da eşlik etti.

D17I3264

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından taşınacağı açıklanan komutanlıktaki bu yönde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Işık, birliğin bulunduğu araziyi inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Işık, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası’nda Milli Savunma Bakanlığının, Etimesgut’taki zırhlı birliklere taşınmasına yönelik bir çalışmanın olduğunu, daha sonra ihtiyaç durumuna göre Genelkurmay Başkanlığının ve kuvvet komutanlıklarının da Etimesgut’a taşınması ve orada bir karargahın oluşturulmasının gündemde olduğunu açıklamıştı.

D17I3300