İsraillilere 1 karış toprak satılmadı

Eylül 2, 2010  


 

Ak Parti Kocaeli 3. sıra Milletvekili adayı Fikri Işık, Derince Harikalar Sahili’nde düzenlenen kahvaltı organizasyonu ile farklı kesimlerden gençlerle bir araya geldi.

Daha önce Gölcük’te ilki düzenlenen organizasyonun ikincisi Derince Harikalar Sahili’nde yer alan Siyah İnci Restaruant’ta düzenlendi Her partiden gencin hazır bulunduğu toplantıda, gençler Fikri Işık’a yönelttikleri ülke ve kent gündemi ile alakalı sorulara aldıkları cevaplarla bilgilendiler.Siyasi partiler namerde muhtaç olamaz22 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir tercih yapacağını ifade eden Fikri Işık, gençlerin bu seçimlerde tutumunun çok önemli olacağını söyledi. Diğer partilerin Ak Parti’ye çamur at izi kalsın mantığı ile seçim çalışmalarını sürdürdüklerini, hiçbir konuda çözüm önerisi getiremediklerini belirten Işık, bir gencin “Siyasi partilere hazine neden yardım ediyor” sorusuna “Siyasi partilerin başkalarının ekonomik bağımlılığına girmemesi ve halktan kopmamaları için hazine yardımına ihtiyaçları vardır. Dünyanın her ülkesinde partilere hazine yardımı yapılır. Bu sadece bize özgü bir durum değil” şeklinde cevap verdi.

 


Spora yapılan yatırımlar


Yerel yönetimlerin neden daha çok futbola destek ve yatırım yaptıklarını merak eden bir gence, bunun daha çok reytingden kaynaklandığı bildiren Işık, sözlerine şöyle devam etti: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte yer alan bütün amatör kulüplere yaptığı malzeme yardımı ile o kulüplerin adeta yaşamasını sağlamaktadır. Ayrıca yapılan spor salonları ve Kağıtspor aracılığı ile desteklenen spor dalları bunu cabasıdır.”

 İki Tüpraş daha yolda


Ak Parti Hükümeti’nin özelleştirme politikasıyla ilgili gelen bir soruya, “Özelleştirmede devletin malları peşkeş çekiliyor diyen partiler Çin’i iyi incelesinler. Dünyanın en milliyetçi ülkesi Çin’dir. Nedeni ise, ülkeye giren yabancı sermayenin çokluğudur. Türkiye’nin 3 büyük özelleştirmesini gerçekleştirdik. Tüpraş, Telekom ve Ereğli Demir Çelik. Tüpraş özelleiti kötümü oldu. Yerinden sökülüp başka yere mi getirildi. Şu an da iki tane özel rafineri daha kurulmayı bekliyor. Üstelik 10 bin kişi istihdam edecekler. Devlet artık özel sektörün önünü açıp, rekabet ortamını yaratmalıdır.” Şeklinde cevap verdi.


Yabancılara toprak satışı


Işık ayrıca yabancılara toprak satışı arttı mı sorusuna da şu yanıtı verdi; “İnternet kullanmayı bilen herkes Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesinden toprak satışı ile alakalı bilgileri bulabilirler. Buraya baktığınızda, en fazla satış yapılan dönemler; CHP, askeri dönemlerde, DYP, AP ile MHP, DSP ve ANAP döneminde satılmış. Ayrıca İsrail vatandaşlarına 1 metrekare vatan toprağı satılmamıştır. İsraillilerin 36 parça gayrimenkulü vardır. Onlarda dairedir.